Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Simptomat e daljes se dhembit?
Si jeni te dashura?

Deshta te ju pyes diqka ne lidhje me dhembet e bebes.

Djali im tani me 19 ben 2 muaj por ka dy dit qe i mban duart vetem ne goje dhe gjithashtu qfardo te ket afer si pershembull batanije apo diqka tjeter e kthen koken qe ta fuse ne goje..

Theksoj se nuk esht i uritur sepse pi mjeftueshem edhe gji edhe biberon.
Pin me orar c do dy or dhe kur ja ofroj qumeshtin jasht orarit nuk e do vetem qe duart ne goj i mban gjat gjith kohes.

A esht shum heret per te nis simptomat e daljes se dhembeve?
Ornela Nela (6 muaj më parë)
Albana N (6 muaj më parë)
Vajza e vogel 3 muaj i ka dal dhembi i par. E kto dy tjerat ka 4 muaj
Bebi ime (6 muaj më parë)
Kshtu i mbajn te gjithe se ju forcohet mishi i dhembve e ju kruhet,shum siklet ju nep
Vajza 01234 (6 muaj më parë)
Kshtu bente vajza ime, kur e pyetem pediatrin tha vet bebet bejn ashtu tash e terhjekin sendet dhe i fut ne goj, mirpo vajzes dhembi i par i doli me 5 muaj e pak.
M N (6 muaj më parë)
Ornela prej 2 muajsh bebet fillojn ti fusin duat e veta ne goj ose qka te mund te kapin per rreth eshte shprehi e tyre si i thon ne gjuhen e popullit filloj "te gulaten" heret eshte per.dhemb mos u shqetso eshte krejt ne rregull. Ashtu fmijt e mi kan be prej moshes 2 muajshe filluan te fusin duar ne goj dhe te leshojn zera . Ta kesh me jet bukuroshin shijoje cdo moment me te .

/komuniteti

/anketa

A do të ndërhynit nëqoftëse shihni dikend të sillet ashpër duke disiplinuar një fëmijë në publik?