Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

peytje rreth synetllekut
Nena pershendetje! Ju lutem me ndihmoni. Kam 4 dite qe e kam bere djalin synet. Mjeku me kehsiloi qe tja mbeshtiell plagen cunit me nje garze te lagur me kamomil gjate 3 4 diteve te para mirepo po verej se sot djali e ka sh te lagesht dhe nuk po i perthahet plaga. Nuk po sherohet. Ju lutem mund te me ndihmoni me eksperiencat tuaja? Faleminderit parapraksiht per kohen tuaj e per cdo pergjigje.
Edla Leon (3 muaj më parë)
Lori N (3 muaj më parë)
Edhe un ashtu qe 5 dit djali esht bere synet po nuk po i thahet aty vendi hiq , mua me ka then me vazelin po ja lyej pallomen e kuzhines e po ja vendosi , sdi qte them se ne te njejten situat jam...sa vjet i ka femiu?
Edla Leon (3 muaj më parë)
Shume faleminderit per sugjerimet tuaja. Ana dena djali eshte 18muajsh. Doktori me ka dhene nje krem me te cilin ja mjekoj plagen 3 here ne dite. E shpelaj me kamomil dhe sot qe i hoqa garzen eshte disi me mire. Nuk ka shume enjtje. Faleminderit shume per pergjigjet tuaja!
Ana Dena (3 muaj më parë)
Nuk e di sa e ke djalin see besoj dhe mjekimk varet nga mosha... Un 1 jave ja kam lyer me nje krem pastaj 15 dit me nje ilac bimore per rigjenerim dmth ilace shume te lehta. Djalin e kam bere 7 muajsh synet
Le L (3 muaj më parë)
E dashur mos e ke keqkuptu mjekun, sepse mjeku mua me pat thene pas 24oreve me ia lag fashen me kamomil e me leht i heket fasha dhe nuk i djeg fare nga varra, e pas kom vazhdu 12 dite me nje sprej dhe puder
Arta A A (3 muaj më parë)
Me mirë kontaktoje mjekun por une ia pata bere me vaj kantarion per plage është ky, pastaj nje antibiotik ia pata perdore te rekomanduar nga mjeku, keshtu qe mjeket e din me mirë konsultohi me ta se mund te bejm ne ndonje gabim ne dhenjen e emrave te barnave

/komuniteti

/anketa

A mund të rris babai fëmiun i vetëm?