Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Ushqimi per her te par i djalit
Nena djali ka ber 4 muajsh pediatria me ka keshilluar Ti filloj ushqimin do e filloj me mjell orizi ose tersher por dua te di nga ju po ujin kur mund tja filloj ??
Alma H (3 muaj më parë)
Arta Blini (3 muaj më parë)
Momentin që fillon ushqimin duhet filluar edhe ujin
Arieta D (3 muaj më parë)
Deri ne muajin e 6 nuk ben ti ipet bebes uje, sidomos jo me shishe, pas ushqimit mund ti japesh jo me shume se dy luge uje te vluar e te ftohur nese don me ja fresku gojen nga ushqimet. Jo me shume uje. Uji ska vlera ushqyese vecse bebit te vogel ja mbush barkun dhe ndihet i ngopur dhe si le vend per qumesht pastaj.

/komuniteti

/anketa

A mund të rris babai fëmiun i vetëm?