Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Nena ju flm shum per ndihmen
Te dashura nena pas sygjerimit tuaj dhe keshillave tuaja me ne fund vendosa te shkoj te nje psikolog .Ja sqarova gjith problemin qe kam dhe me tha qe eshte simptom e depresionit sepse depresioni te kthen ne te kaluaren. Dhe te fiksohen gjera ne kok dhe me keshilloi per seanca edhe te shkoj te psikiatri per medikamente. Qa mendoni nana a do me kaloj ky fiksim se kom bindjen se do ta kem ter jeten ne kok. Pe dini noshta rastin tim ne lidhje me te kaluaren e burrit. Beso fal komenteve tuaja e kam marr ket hap dhe ju falenderoj shum nga zemra .Sepse kur kom bisedu me shoqe ose me te aferta me thojshin me ma pas bo mu isha nda meniher, ose mu sma ka bo kurr beso qe me kan bo teper te nenvlersume . Jeni te mrekullueshme.
(3 muaj më parë)
Tanna . (3 muaj më parë)
Drita po me vjen shume mire qe ke kerku ndihme e inshalla'ah Zoti te ndihmon e lehteson, kjo eshte nji faze qe kalohet. Ia vlen me qetesu veten per hire te familjes. Edhe ate dite te thashe se dikush te ka vrejte se je bo e ndishme ne kete pune e po te ngacmon. Se disa njerez jan si dhelpra: u djeg bishti im ,u djeget dynjeja. Ta kan zili ndoshta, i pengon jeta jote e qe ta kan mbush mendjen per keq, pa pas asnji arsye. Gjeje forcen per inat te atyre qe ta kan dashte te keqen, qoft large ai i shemtuari ia ka ndihmu . E beso ne Zot se Ai ka fuqi e ben mrekulli. Suksese ,lajmerona si po ndihesh pas ca jave.
Laurel H (3 muaj më parë)
Drita ky fiksim hiqet,tash veq e kuptu qe e ke fiksim..qdo gje mer kohe e rregullohet , vyn pune dhe jo vetem me psikolog sa tkryn pune ti ti flasesh vetes tende, ndiq keshillat e psikologes edhe ke me pas sukses, sa i perket medikamenteve nuk ka asgje tkeqe me i perdor deri sa i perdor sipas udhezimit te mjekut, edhe ato pa nevojen e askuj ke milan se ke me u mesu me menagju stresin..
Sumeja ^-^ (3 muaj më parë)
Drita shume mire paske vepru me se miri ndiqe keshillen e mjekut . Un te kom thon qe je ne depresion se te humb vetbesimi e te gjitha kur ske vetbesim doket qe askush spo te do burri po mendon per tjera e ksi gjera t kota qe nje njeri po e quaj normal nuk i mendon kto se edhe me depresion normal esht po duhet kuruar . Duhesh me qene shume e forte per mi kalu vet perndryshe me mire e ke me barna sa je ne fillim se tw behet me rende . Lesho Kur an fal namaz bon dua se A llahu te ndihmon
Eli Shala (3 muaj më parë)
Drita ka me kalu shume shpejt,po nuk te kisha thon per barna se di a ki nevoj .Nejse ai e din ma mire,po edhe nese merr mos i trego burrit kursesi se ta permend ..Nuk ke pas arsye mu nda nga burri ani ato shoqe qe te kane thon mos shko tu qajt hallin me to mo behu sikur je e lumtu dhe nuk ka ndodh asgje .. te mungon pak rethi njerzt e sinqert mendoj ..perndrysh nuk ke asgje..Ti je nje gru e fort dhe bujare kur te vijwn mwndimwt e keqija lutju zotit dhe vetem ai te ndihmon dhe te shpeton nga e keqja .. Na shkruj prap edhe kur je mire !! Te uroj cdo te mire dhe ne cdo hap lutju zotit per mendime pozitive !
Reihan Kovachi (3 muaj më parë)
Pom vjen keq po "shoqet" sta paskan dasht tmiren nket aspekt se asnji arsyje se kom pa per mu nda ti me burrin tan krejt kena probleme bashkshortore duhet me ni far menyre mi kalu ato qe jan per mu kalu psh si rasti jot ..ka sene qe skalohen as sfalen ama per tkalumen slihet burri kshyr jeto me pozitivitet e imsinat mos i mer ngat zemres se shkatrohesh..sherrim tshpejt gjitha tmirat
Ana Dena (3 muaj më parë)
Me vjen mire, uroj ta kalosh e te jesh e lumtur... Por e para ji pozitive dhe e vendosur qe je e forte dhe mund ta kalosh kete ....
**mah-babies* * (3 muaj më parë)
Drita,normale qe kalon,vetem ji me pozitive ti.Mendo sa e lumtur je,mendo per familjen tende,per gjanat qe i keni ndertu bashk deri sot,a ia vlen me i hudh ne humner per disa qaste ne te cilat ti ske qen pjes e jetes se tij.Nese ti don,patjeter qe ke me ja dal.Mvjen mir qe me ne fund je drejtu ne adresen e duhur per problemin tend.Cdo tmir,mos harro cdo gje eshte ne doren tende.

/komuniteti

/anketa

A mund të rris babai fëmiun i vetëm?