Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Femijet 15-18 muaj
Pershendetje nana!!
Ju qe i keni femijet 15-18muajsh ose ju tjerat qe e kujtoni kete moshe te femijeve, a mund te me tregoni si ka qene zhvillimi i femijes ne kete faze?? Psh..a ju kan pergjigj ne emer femijet, a kane tregu me gisht objekte, a kan pershendete me dore kur kane dal jasht, sa fjale kane fol?? Motra e ka djalin 15muajsh, eshte femije shume aktiv, i dashur i buzeqeshur, i don femijet edhe bashkevepron ne lojra, nese i thu psh ku eshte drita, ku eshte topi ose dicka tjeter i kupton te gjithaa,din te thot mama, baba, tetee..poor motra eshte e eshqetesuar se nuk pergjigjet kur e therret ose nuk te shikon per kohe te gjate ne sy..ju faleminderit nga zemra kush gjeni kohe te pergjigjeni!!
Egzona Jm (1 vite më parë)
Egzona Jm (1 vite më parë)
Nana,faleminderit!! I paci me shendet femijet!
K K (1 vite më parë)
o zemer vajza jem 15 mujsh veq baka blla bllaa nata tveten ka ba po kur ja ka nis me fol krejt fjalt i ka than 18 mujsh i ka akumullator pa asnigabim fmia qe vonojn flasin me paster zemer mos u shqetso e sa per pergjigje qika mi ka ba 5 vjet e ka kryt e ngrit 10 her e thirri dej tem thot urdhno
Arieta D (1 vite më parë)
Nese kupton komandat, luan me femije, te sheh ne sy qofte per shkurt, mos u brengosni. Djali im i ka 2 vjet e gjysme, ne shkurt ka fillu me fole, deri atehere asnje fjale te vetme as ama nuk bente, por gjuhen receptive e kish shume te mire andaj nuk ka pas vend per shqetesim. Per nje nate mi tha nja 15 fjale, dhe u cuditem krejt sepse as edhe nje se fliste.
Vajza Ime (1 vite më parë)
Egzona jm, pershendetje, vajza ime eshte 18 muaj e 13 dit, ajo fol fjal me shum si, mami, babi, gjyshe psh (gjyte), uj, tete emrat e femijeve disa i thekson shum mir, por edhe kur i them per donje gje bene me gisht dhe kur e therras qdo her me pergjigjet, po mos u shqeteso se zakonisht djemt jane me dembel. Gjith te mriat per ju
Bebi ime (1 vite më parë)
Nese i ben ato eshte ne rregull, djali im ne at moshe fliste pak fjal,bibronit mama baba ,cilse buk tamel,por shpesh her se kthente koken, se ndonher habiten,tani 2 e 3 muaj eshte flet shum mir, shqip edhe anglisht pak.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?