Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Termini i lindjes
Pershendetje nena, sot e kam terminin e fundit per lindje u zgjova me ca dhimbje si therrje ne fund te barkut kur u ngrita ne kembe u ndalen dhe keshtu po vazhdon rrall me therrje ne fund te barkut, sekrecion kam me ngjyre te bardhe, mjeku me tha mos eja ne spital pa e kalu gjysmen e dhimbjeve ne shtepi, a eshte ky fillimi i lindjes? Agjerim te lehte e te pranuar, me jete te gjate bebushat.
N K (1 vite më parë)
N K (1 vite më parë)
Ohh mos ma thuj veq kije parasysh qe qkado qe te del ty keq bebes nuk i ndikon kurgjo perveq stresit kshtu qe relaksohu sa ma shume se krejt kane me kalu. Une kesh ne spital me kthyn prap ne shpi tha vetem gjys gishti je qel edhe dy jave nuk ki me lind e termini dje mka kalu nuk e di qka po bohet, CTG tregojke qe kom pak dhimbje po nuk u murren me mu hiq erdha nshpi nuk pata qka me bo.
Bebi Noar (1 vite më parë)
Qashtu zemer me mir shko, je nen kontrroll te mjekve, un hala spital qetu marova spo rrihet hiq, analizat pom dalin keq mka dal infeksion ngjak, qa me bo ishalla beba osht shnosh
N K (1 vite më parë)
Mire e dashur Laura a mundesh me mar me mend qe hala nuk jom shku ne spital se hiq hiq dhimbje nuk kom krejt normal veq dje ne mengjes qysh pata deri ka ora 13:00 mo hiq. Edhe qeshtu tu prit me mkap, sot po shkoj ne spital pa dhimbje se termini me kaloj nje dite. Po ti qysh je zemrushe?
Bebi Noar (1 vite më parë)
Nora qa bane? Aje mir
N K (1 vite më parë)
"Liam" beso qe qeto dhimbje qe i kom nuk po muj me thon qe jon shume shqetesuese ndoshta qe jom tip qe i duroj dhimbjet shume per ata edhe ju pyeta si jane dhimbjet e lindjes te faleminderoj shume. "Laura 12" Edhe une u qudita qysh me lindjen e pare me te thone mos hajde pa i kalu gjysmen e dhimtve ne shpi, se tash qfardo dhimte qe po me kap po mendoj qe me dul fmija. Po pres edhe pak e po shkoj. Paq shtatzani e lindje te mbare e bebush te shendosh e dashur.
Bebi Noar (1 vite më parë)
E dashur me mir lajmrohu ne spital pasi qe e ki terminin e fundit sot. Un jam spital qe 5 dit e pom bjen me nejt ktu me shum gra e shumica ishin 4-5 dit para terminit qe kan ardh spital per siguri, ishalla ki lindje te leht dhe bebush te shendetshem
Liam (1 vite më parë)
Pershendetje,kur te vjen lindja ke me verejt edhe vet,se qato dhimbje qe po thua,behen me te forta e me te shpeshta,edhe te padurushme,lindje te lehte

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?