Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Per iftar nena ju lutem..
Nena a dini baj lloj sosi ose salce qe munesh me pregafit ne kushte shtepi, psh pa hopla, nqoftse muni mem ndihmu se kam mysafir per iftar
Adnila Ada (1 vite më parë)
Adnila Ada (1 vite më parë)
Oj nena shummm flm se skam mujt me jav kthy sms-t shummm flm ju perqafoj shum.
Boa Shq (1 vite më parë)
Flm shum nena
Mami D (1 vite më parë)
Nina schmand ke sa te dush ne lidl aldi edhe ketu schmand i thujn
Nina Aa (1 vite më parë)
Faleminderit shume lumturi dhe dorina per keto opsione.
$uzi **** (1 vite më parë)
Pak me vones por si ide per ditet ne vazhdim..salcen beshamel e ka shkruar nji Nene me.posht.. Qe.mund ta perdoresh ne tav me spinaq/patate ne makarona me.perime.etj... Salc me spinaq per mish pule ose lloj fileti ..pasi e marinon mishin dhe e rreh/shtyp pak ..e Len te pushoj pastaj e skuq me gjal ne nji tigan qes ngjet..ne ate yndyr hedh nji lug miell pasi skuqet pak hedh qumesht.dy lug pana guzhine I thojm ne (juve shmand) pasi mpikset pak hedh spinaq te grir imet Pak krip biber te zi..dhe ja hedh mishit siper dhe e pjek ne furr..shum e mire del.((.yftar te mire dhe te pranuar Nenaaa*
Lumturi Kr1718 (1 vite më parë)
Nina aa sauer halb rahm eshte schmand e gjen ne migros dhe ne coop. Une e preferoj me shume te migrosit eshte me i leht dhe me i shishem.
Tanna . (1 vite më parë)
Boa shmand eshte ne Kosove e sjellin prej gjermanise ,eshte mes kosit dhe mazes se embel( ajkes). Dmth ka ma shume yndyre se kosi ,ne ks ka 18% yndyre, e ne angli une e blej te ngjajshem veq teper ma te mire se vjen me 35% yndyre e ketu i thojne " fraiche cream" apo krem franqez. Tash ne itali nuk e di se si e quajn amo kerko ne ate pjese mes ajkes dhe kosit ka . Gjitha shtetet e perdorin. Une e bej kombinim per pite kur dua, dhe normalisht e ha me buk se me knaq ahhahah se e ka at shijen qe une e dua. Ju boft mire iftari kush keni hanger, edhe ju qe do te hani me vone.
Dorina Tina (1 vite më parë)
Nina Aa un blej shpesh ne emmi edhe me lir p,sh sauer rahm ose quark por quarki spo ka shum fett , ose ne migros , denner voll rahm -halbrahm te holl por edhe me te trash , shpesh e marim prej kosoves mazen (schmandin) puna qe pitet po dalin mat mira ahhaha
**mah-babies* * (1 vite më parë)
Boa si kajmak apo ajk eshte,e perdorim ne shum menyra,vertet i pa zavendesueshem eshte.
Nina Aa (1 vite më parë)
O schmand nuk po gjej ne zvicer kon pe pys po mi tregon frischkase. Schmandi i pazavendesushem.
Boa Shq (1 vite më parë)
Mah babies ca eshte shmad?? Ju keni gatime shum te mira dhe jam shum kuriozi ti provoj dhe un.
**mah-babies* * (1 vite më parë)
Un e bej edhe kte siq e ka shenu njera nga nenat me posht,mirpo edhe nje menyr tjeter,e qes pak qumesht mu ngroh mandej ja shtoj nje shmand,e uli temp me u perzi mir si duhet,nje lug miell ja shtoj mes me u hollu shum,kepurdha te fergume ne nje en tjeter,dhe pak hudher.Behet shum e shijshme.Edhe erzat tjera qe deshiron
(1 vite më parë)
Sose bechamel 4 luge te mdhaja gjalp ose margarin i vendos meu shkri, ia shton 4 lug miell dhe e perzin me tel te dores, pastaj ia shton 4 gota te mdhaja qumsht, secilen got tua ia shtu tu e perzi, ne fund i shton per shije kryp, viget, peper te zi, oregano etj..

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?