Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Dokumetacion
Pershendetje nena uroj te jeni mire ju dhe bebushat tuaj
.Une jam nje ndjekse e kesaj faqe por e heshtur.
Kisha nje pyetje kryesisht per nenat qe jetojn gjermani por dhe per ato qe kane dijeni per problemin tim
Une jam 32 javeshe shtatzene dhe jam me pashaporte ne gjermani
Pasi te lindi bebi duhet me u kthy menjehere ne shqiperi per te aplikuar per vize pasi me ka dale data e terminit
Pyetja ime eshte kjo
Cfare dokumentacioni me duhet mua nga ketu per ta mare femijen me vete dhe sa zgjat procedura
Pasi babi i bebit eshte shtetas gjerman
Respekte te gjithave
Merle (1 vite më parë)
Lola 82 (1 vite më parë)
lindje te leht kam dasht te shkruj
Lola 82 (1 vite më parë)
i merr qertifikaten e lindjes edhe shkon ne rathaus ata ta lshojn nje dukumet por sa vlen hiq se di perpara i lshojshin per 3 muaj tash se di e dashur veq lajmrohu ne rathaus ata te tregojn krejt hiq mos e ke marak lindje te keht

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?