Pëlqeje në
E pelqej BebaIme.com në Facebook


Gjakderdhje nga hunda dhe goja


Pershendetje, jam shtatzene 11 javeshe. Para ca ditesh vura re qe ne hunde kisha pak fare gjak,e njejta gje me ndodhi edhe nje dite tjeter. Sot nga goja nxora gjak por qe ishte mbledhur top si gelbaze. Ju theksoj se skam patur kurre probleme te tilla. A eshte normale kjo?

Ela 1 (2 vite më parë)

Shto Koment

 • Lejla Emrullai (2 vite më parë)
  Pajtohem me te tjeret, por te sygjeroj te kontrollosh dhe te percjellish shtypjen e gjakut... te uroj sbtatzani dhe lindje te lehte dhe nje bebe te shendoshe :)
 • Gerta ....... (2 vite më parë)
  E nderuar mos u shqeteso fare sepse ne momentin kur te rrjedh hunda gjak konsiderohet se truri pastrohet (gjithmon nese gjakderdhja ndodh ne korniza te normales), e sa i perket gjakut nga goja kjo vjen sepse ne momentin kur hundet rrjedhin gjak mund te mos e qesin te tere gjakun jasht e pastaj i duhet gojes ta kryej kete proces. Te pershendes.
 • Ela 1 (2 vite më parë)
  te falenderoj nga zemra se me te vertete me ke qetesuar. te uroj cdo te mire ne jete
 • Elona Erisa (2 vite më parë)
  pershendetje, dhe une gjate shtatzanise veja re gjak pak gjak nga hunda dhe pyeta gjinekologen time, dhe me tha mos te shqetesohem sepse esgte normale qe gruaja shtatzen te kete presion te larte gjaku. mos i shqeteso, te uroj shtatzani te mbare

kthehu
www.facebook.com/hippkosovo
Kontakt
© Beba Ime 2010. Kjo uebfaqe përmban informata të një natyre të përgjithshme dhe është e dedikuar vetëm për nevoja edukative. Nëse keni shqetësime për shëndetin tuaj apo për shëndetin e fëmiut tuaj, duhet gjithmonë të konsultoheni me mjekun apo me personel tjetër profesional medicinal.