Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Shtatzënia dhe cikli a janë te mundura?

Pershendetje nena, deshta te bej nje pyetje lidhje me shtatzanine. A eshte e mundur qe te jesh shtatzane mirepo te tvije cikli me crregullime, perderisa barku fryhet pak ca. Kam ndegjuar qe eshte e mundur andaj thash tju pyes ndoshta juve ju ka ndodh. Pershendetje.. :)

(6 vite më parë)
orges vs ergys (4 vite më parë)
ju lutem me ndihmoni gjat gjith muajit kam te vjella marrje mendesh e ne fund kam perioda kush mund te me konsultoj dicka? analizat me kan dal mir por sdi se mjeku mi ka jep vitamina te fillimit te shtatzanis shtatzanis a ka mundesi te jem shtatzan
(6 vite më parë)
pershendetje nena i bera analizat edhe me dol qe kam humbje te imunitetit,analizat e urines i kisha keq ndersa analizat e gjakut me dolen mir.Shtatzan nuk jam .por do shohim neser qdo me thot mjekja do shkoj te konsultohem me te per ketto analiza.
(6 vite më parë)
flm Gerta per koment.sot i kam ba analizat e pres qe prej ores 1 te del rezultati shpresoj te dalin mir e te shoh qfar kam se subhanAllah tash kam edhe afatin e provimit e sdi iq me eshte lshu nje pertes,kret shenjat e shtatzanis i kam hehe,perveq qe sme vjen me vjell.hajer inshaALlah.do tju lajmroj per qdo te re .mirmbetshi
Gerta ....... (6 vite më parë)
E dashur mund te kesh veten irritim apo infeksion te kanaleve urirare a po te veshkave. Mirepo per kete pune eshte me se miri te konsultohesh me gjinekologun dhe urologun. Te uroj shendet.
(6 vite më parë)
Pershendetje nena.E bera testin per shtatzani mirepo me dul negativ.Do ti bej tani analizat e gjakut te shoh a ka ndonje gje.Flm per te gjitha.Mir mbetshi.
(6 vite më parë)
e sa per diskutime thjesht thash se tani kur po ja nisim po dalim prej teme ne tem e sdua te ofendohet ndokush,klmm
(6 vite më parë)
flm louise shpresoj t jeni mir te gjitha.klm
(6 vite më parë)
Besa uroj qe ti te jeshe mire dhe te mos keshe asgje te keqe, te jete vetem nje crregullim nga natyra, e mos ki merak, ne thjesht po diskutojme, secila po japim mendimin, dikush me kritik, dikush me pozitiv
(6 vite më parë)
Pershendetje nena shpresoj te jeni mir te gjitha.Nuk do te doja qe te fillojn konflikte ne pyetjen time.Mos te hym ne tema tjera ..Ju pershendes e ju dua shum flm per pergjigjet te gjitha nenave.
(6 vite më parë)
Edhe ti si fetare qe qenke, ata burrat musliman qe i kane nga4 gra, sipas teje krejt ato fanilje qenkan me sst
(6 vite më parë)
Edhe dicka per ty zakira, semundja sst aids vjen nga majmunet, e askush nuk ka pasur seks me majmune per me ardh semundja deri te njeriu, e po pritoj tash me shkru historine e majmunit marylin qe ka vdekur ne 1985 nga aids
(6 vite më parë)
Po olsa, edhe une e kam marre prej sholes ne shtatezani, prej asaj dite ia kam ndalu cdokujt perdorimin e banjos time, e kane perforur te burrit mysafirte. Kepurdhat po u rujshin me plastike, por edhe ne karrige druri qe jane neper qytet. Sa i perket semundeve seksuale transmetive, ne kosove mundesh me i marre edhe te dentisti, bile edhe aids, sepse nuk i pastrojne mire mjetet, as nuk e din se cfare pacienti trajton. Ndersa mundesh me marre edhe nese ia jap ndihmen e pare nje te aksidentuari me trafik nese ai eshte i infektuar, mundesh edhe nese ke marre gjak prej dikuj, e herpes mundesh me ja ngjite edhe vetes, me preke ethe(herpes) ne buze, e mos me i dezinfektu duart e me pastru organin, keshtu qe e dashur, jane 1 milion menyra per marrjen e semundjeve.
(6 vite më parë)
Mire, desha t\'ju pyes se a ka mundesi qe ndoj infeksion me marr prej \"sholes\" ?! sdi qysh i thojne shqip...mua me ka pas thene gjinekologu kur mbeta shtatzane qe me u rujt shume...
(6 vite më parë)
uuuu qetesohuni moj,ska diskutim se infeksione mund te kete secila, une po flas per ate infeksionet e renda te cilat u permenden me posht dhe qe shumica prej tyre shkaktohen nga ndrrimi i shpesht i partereve siq jane klamidia dhe Herpesi, nuk e pata per qellim me ju gjujt askujt e aq me pak atyre qe tregojne diqka shkencore sepse smund te jete kunder shkences ai qe e don dhe merret me te, gjithessi garancioni per parterin varet krejt e ne disa pika mund edhe te mos kuptohet nga disa , ska nevoj mu diskutu, eeee Olsa e nderuar nuk tha askush qe kety ka te pranishme femra qe i ndrrojn partneret as ne mend nuk me ka shkuar nje diqka e till, une jam e bindur ne moralin e larte te femres shqiptare mirpo thash qe keto smundje zakonisht shkaktohen si pasoj e pikerisht ketij fakti perndryshe quhen edhe infeksione te transmetueshme seksualisht, e ne sqarimet e tyre e gjen (te rrezikuar nga keto jane ata persona qe kane marrdhenje me dy e me shume persona ose partneri i tyre e ka kete dhe mund ta sjell tek i shendoshi etj etj etj ) ju lutem shume te mos i keqkuptoni fjalet nuk besoj qe dikush ketu e ka per qellim ta ul me posht dikend e ta ngrit veten ketu jemi qe te keshillohemi ne mes vete e ndonjhere edhe te kritikohemi sbesoj qe eshte problem sepse kritika i ben me te avancuar njerezit... shendet per te gjitha
(6 vite më parë)
Pajtohem me ty lizabeta...Desha te them qe ato femra qe i ndrrojne partneret sbesoj qe kan kohe ose vullnet me u kyq ketu fare...
LizaBeta (6 vite më parë)
Zakira, sa i perket infeksioneve me kepurdha ka gati secila femer edhe e virgjer me qene, e sa per mardhenie mos u siguro aq shume, se mundet burri yt para se me te njoft ty me pas marr naj smundje. Ashtu siç ka thene Louise eshte, nese nisesh me baze te shkences, e so ka fol kerkush per nderrim te partnereve. Ishalla Besa eshte shendosh e mire, por njeri duhet me u nise gjithmone prej dy aneve pozitiv dhe negativ. Po ju si po e shifni se dikush po ka njohuri shkencore ose po lexon po gjuheni si hiena
(6 vite më parë)
Pershendetje zakira,shoqe e dashur.Edhe un tkom loqk.E flm inshaallah qe eshte hajer jam shtatzen.Flm nena shum per pergjigjet.E inshaallah skam naj gje negative ne shendet.Shpresoj te jeni mir nena ju pershendes..
Edita ... (6 vite më parë)
Pershendetur besa! Ka mundesi te ndodh nje gje e tille. Inshallah je shtatzen dhe nese po na gezo edhe ne:) te pershendes
(6 vite më parë)
prsh besa.. po esht e mundur te kesh cikeldhe te jesh shtatzen
(6 vite më parë)
besush e dashur ? tkom loqk, ti e din qysh gzohna mem bo tete ?, dhe nese eshte shtatezani Faleminderit ZOtit, ndersa per te tjera mos u shqeteso ndonje infeksion i vogel mund te jete dhe do te kaloj me lejen e Zotit ndersa sa ju perket semundjeve te poshtshenuar qe e shkaktojn tumorin, zakonisht ato semundje gjenden tek personat qe kane marrdhenje seksuale me dy e me shume persona, faleminderit Zotit ne jemi larg ketyre gjerave mos u shqeteso e dashur do jesh mire inshaAllah ?
(6 vite më parë)
Edhe une shpresoj qe te mos keshe as ti, as asnje grua...mirepo vetem hyna e shkrova gjermanisht gjakderdhje pas mardhenjes dhe mi qiti qato shkaqe. Une kam nje mike 23 vjecare qe ka pasur tumor ne miter, e ka larguar me sukses, brenda dite eshte liru nga spitali. Ndodh qe ka vetem crregullime, mirepo po te isha ne vendin tend me mire do te kontrollohesha. Sepse edhe vetem nje i feksion me kepurdha i pa sheruar, qon deri ne sterilitet. Uroj qe te jesh si eshte me se miri
(6 vite më parë)
Flm shum gerta.Shpresoj qe te gjith nenat ti begatoj krijuesi me femij qe jan qetesi lumturi per nenat.
(6 vite më parë)
Shpresoj te mos kem tumor si thua ti louise. do bej nje kontroll me mir prap.
Gerta ....... (6 vite më parë)
eshte shume e mundur ju ka ndodh shume grave mirepo kete mund ta vertetosh shume leht, blej nje Baby test nese te del je shtatzane nese jo e ende dyshon shko beje analizen e gjakut ta vertetosh. Te uroj shendet.
(6 vite më parë)
Aha flm nena do bej nje kontroll
(6 vite më parë)
Besa hyna dhe e lexova, pa dashur et te frikesoj, gjakderdhje pas mardhenjes ke nese ke vagine teper te thate, ose lendohet nje pike gjat mardhenjes, ose mund te jete nisur tumorr ne qafen e mitres (deri te tumorri vije pas marrjes se shume antibabypille, ose pas shume lindjeve, ose pirjes se duhanit, ose ndonje infeksion me klamydien ose herpes) keshtu qe me mire shko kontrollou. Mjekesija thot me mire me parandalu sesa me sheru
Besiana Kosumi (6 vite më parë)
keshtu me ndodhi dhe mua por ne fund sisha shtatzen ishte veq nje infeksion.
Besiana Kosumi (6 vite më parë)
louise cikli i par pas mardhanjeve ishte ashtu siq e kisha daten me erdh pra disa dit pas mardhanjeve, nderssa pas 15- 17dite me erdh prap por kete her kisha me shum gjakderdhje se zakonisht.Un dyshova per ftohje se koha ndryshoj edhe fillova te kem ftoft e thash mos jam ftohur at dit se nirthta shum.
(6 vite më parë)
Besa1 mundesi ka mirepo ne raste shume te rralla, kur trupi nuk din me i menaxhu shtatezanine dhe ciklin, dhe vazhdon te kete gjakderdhje edhe pse eshte shtatezene sepse ashtu eshte measuar trupi, sikurse kur je shtatezene qe cdo muaj ki simptomet e menstruacionit. Mirepo ti me mire eshte te kontrollohesh se mos ke ndonje infeksion
Besiana Kosumi (6 vite më parë)
qka mos i jepni zor o olsa??!
Besiana Kosumi (6 vite më parë)
qka mos i jepni zot olsa??!
(6 vite më parë)
Mos i jepni zor o besa1 hahaahah...(shaka)
(6 vite më parë)
Flm Alaala shpresoj te gjith te ken femij te hajrit. Kishte kalu ni koh dmth 1 muj e gjysm qe skishim mardhanje sepse burrin se kam afer per nje koh te shkurt,e tani fillova te dyshoj se prej mardhanjes se fundit kisha kto qregullime.Mendoj qe sot ose neser te bej nje test e te shoh mos ka ndonje te re hehe.Mir mbetshi.
1001 (6 vite më parë)
Besa mbasi ke pas gjakderdhje pas marrdhanieve ndoshta kish qene mire mu konsultu me gjinekologun, nese je shtatzane, se mundet mu rreziku shtatzania prej marredhanieve... gjithqysh ni konsulte bone... gjithe tmirat.
(6 vite më parë)
Aha flm 1001,un pas mardhanjeve mka ardh cikli apo ndoshta ashtu me eshte duk mua si cikel,pastaj heren e dyt mu qregullua me erdh pas 15 dite prap por kisha gjakderdhje me shum se qdo her ,un asnjeher skam pas qregullime te ciklit qdo her me kan ardh ne daten e njejt vetem qfs ka lujt ni dit dy me shum jo.prandaj dyshova pasi edhe ndegjova se ka mundesi te jesh shtatzan edhe qfs ke cikel,ke gjakderdhje qe te duket si cikel.>>
Alaala (6 vite më parë)
Jo Besa, mua me ka ndodhur kur i kam pas 6 jave me ka ardhe cikli vetem nje dite jo ma shume kam perdorur injekcione dhe me nuk me ka ndodhur, tani kam djalin 6 muajsh, shendosh e mire shpresoj qe edhe ju ti keni mire gjithashtu, te pershendes.
1001 (6 vite më parë)
Gjakderdhja qe ndodh ne shtatzani nuk eshte cikel. Smundesh me pas cikel kur je shtatzane, munden me qene sekrecione ose gjakderdhje per arsye tjera, po cikel jo. Bile mundet me ndodh muj per muj edhe te doket si cikel, por ai cikel nuk eshte.

/komuniteti

/anketa

Çfarë bën fëmija juaj pas orarit të shkollës?