Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Nana ju lutem r kam urgjent.
Nana kam vajzen 10 mujshe kam fillu me qumsht tetrapak qe 1 jav. Njehrt me sutas 3.2 po e bani si lloj alergji. Aplsko nuk pike hiq. Tash i kam marr alpsko pa laktoz. Vajza ne fillim u be si kaps tash e ka kap si dijare qka han e pin del jasht si uj. Dhe u skuq te byci shum u be gjak.
Jom bo shum marak ju lutem me ndihmoni
Ana Ana Ana (3 muaj më parë)
Nota B (3 muaj më parë)
Shum heret ke fillu me tetrapak u dashte deri sa te perfundoj vera bile 3-4 muaj .e un kur kom fillu njo 1 muaj i kom gjon gjys qumsht gjys uj i kom fillu me alpsko 3.5 me rekomandim te pediatrit,kur i ka bo 15 muaj edhe kom fillu me ja rrallu
Reihan Kovachi (3 muaj më parë)
Ana edhe un kom fillu prej 10 mujsh me tetropak krejt ja kom provu po si bitolsko me 10 vitamina asnjo sju ka pershtat
Visa G (3 muaj më parë)
edhe un n at mosh kam fillu me alpsko ditet e para ja kam hollu pak me uj sa u msu e per qe esht skuq ngaqe i shkon bark laje sa her ta ndrosh e lyje me krem
Arieta D (3 muaj më parë)
Ana, pse fillove me tetrapak? A pate ndonje arsye financiare apo cfare? Bebet deri ne nje vit, biles edhe me shume eshte mire me iu dhane qumesht formule, nese jo qumesht gjini. Bebet e kane barkun e pamaturuar per qumesht lope. Mos u ben merak, mirepo nderroja qumeshtin, cfaredo qe ke mundesi qumesht formule bleji, mos i jep me tetrapak. Disa bebe e perballojne, por shumica jo. Djali im edhe nga formula behet alergji, sepse ai behet nga qumeshti i lopes, lere ma tetrapak. Edhe keto ditr rralloja qumeshtin krejt, jepi vec patate e banane te verdha, sepse ja ka ngacmu barkun dhe e ka te ndishem, cfaredo lloj qumeshti me i dhan e ngacmon prape. Ja 48 ore hic mos i jep qumesht. Jepi kos me me se paku yndyre ne vend te qumeshtit. Bycin ja ben me niseshte.

/komuniteti

/anketa

Si e keni festuar apo si planifikoni të festoni ditëlindjet e fëmijëve?