Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

heqja e shishes
Pershendetje nena shoresoj te jeni mir te gjitha...E kam vajzen 2vjet e 1muaj para 2muajsh e kam largu ng gjiri,por padi enlargova nga gjiri qajke shum naten nuk u rahatojke edhe fillva me ja dhan shishen qumshtin se pike as ujin vetem lengje..tash ekakmpas semur edhe vjellke sa e pike ata lengjen e vjellke edhe vendosa me ja ndalu krejt lengjet po mundohna me uje po nuk pe don ujt mbrem gjith naten ska pi asgje e lypke shishen si epajke me uj se dojke..deshta me dit me sa vjet ja kini largu shishen ju femijeve qfar i beni kur qan naten kur kerkon me pi po kam frik mos po hi m gjynah ende r vogel edhe kohaa nxeht????mfalin se e zgjata..????
AidaDenisa (2 muaj më parë)
Hira V (2 muaj më parë)
une djalit ja kom hek me 1 vite e 8 muaj, njiher ja musha me uje po prap pijke shume asni lloj i pampersav sja majke urinen qull u bojke. Tani ja kom ble nje tas tomme type qe nuk derdhet veq kur e ngreh fmija edhe me ta ju gerrdit mo se ka lyp veq mashtrusen e marke, mandej ja kom hek edhe mashtrusen mbas nja nji muaji e gjys edhe tash me 30 qeshor mi bon djali dy vjet jam shlir veq edhe pampersin me mujt haha
**mah-babies* * (2 muaj më parë)
Aida bile spe kuptoj pse ke insistu gjethqysh me i dhan shishe fmiut 2 vjeq.Ska nevoj as per qumesht e as per langje,nese don uj ofroja me got pak edhe aq.Edhe ska nevoj fmiu 2 vjeq naten per asgje,bile hiq mes u merzit qe ska pi asgje mbram,e thuj shpresoj ta vazhdoj kshtu.Sa her zgjohet naten ofroja ujin nese do mir nese jo ciatet pak ama flen per nje jav max dy harron me kerku me bile.Aq me pak ne kete te nxeht qumeshtin naten absolutisht mes ja ofro,e lengje etj.Perveq ujit asgje.Jo nuk eshte aspak e vogel per me qendru pa pi naten.
Arieta D (2 muaj më parë)
Djali jem i bon 28 muj, ende e mer shishen, pi edhe me gote, por sidomos naten pin me shishe. Ai s don asgje tjeter perpos ujit. Problemin ma te madh e kam kur semuret me i dhan caj me mjalte a dicka me pi, se don edhe se don. Deri para nja 4 muajsh ka pi qumsht dy here ne dite, u semure me vjellje dhe iu gerrdit me nuk e don, as spo tentoj me i dhane. Mesoje te pi uje, qyshdo qe e pin, ama mundohu tja heqesh lengjet. Se di cfare lengjesh i jep , mirepo te gjitha jane plot ngjyre e sheqer me uje. Benja ujin vet me nje portokall te shtrydhun psh. Nje portokall ja shtrydh lengun dhe ja mbush shishen me uje pjese tjeter langun.

/komuniteti

/anketa

A do të ndërhynit nëqoftëse shihni dikend të sillet ashpër duke disiplinuar një fëmijë në publik?