Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Pershendetje nena
Pershendetje Nena e kam vajzen me gji por veq ne gjum ma mer gjirin, vajza me qan ndonjeher por si ta mer gjumi ne oren 1 dhe nuk qan më, por me thon vjehrra dhe mami im se eshte e urritur un theksoj se naten nuk qan por vec ne dark deri ka ora 1 deri sa e ze mir gjumi qan , si thoni ju eshte e urritur se pesh shton por veq gjirn sma mer veq ne gjum ja jap
Arjeta A (3 muaj më parë)
Arjeta A (3 muaj më parë)
Blerina Faleminderit Per komentin me lehtsove sado pak mua muajn e par me rrjedhte qumshti tani vajza ka 2 muaj por sme rrjedh por kur e shtridh kam qumsht ti a te rrjedhshin
Blerina ... (3 muaj më parë)
Vajza ime 4 muaj ka qare mbremjeve asnjehere naten ska flejt e qet. Te gjithe me thonin eshte e uritur a mu gjinjt me pelcisnin derisa e pan qe po shton mire ne peshe. Edhe kur ka dhimbje barku normal qe sdon te pij . Vajza ime 19 tash sme hiqet sado qe kerkoj tia largok gjirit 'kjo tere diten e lyp. Ne nenat gjithmone me ankesa njehere spo pi tani shume po pi.
Boa Shq (3 muaj më parë)
Arjeta ka ken nji periudh qe deri ne oren 2 kshu ma bente edhe djali im deri sa e kaloi.. por qante shum e qante me te madhe..ndonjeher ngrihesha ne kemb e ja jepja ne kemb gjirin e kur e kapte mir u ulja por edhe ashtu ma kuptoj .. besoj eshte kaluese sepse edhe bebi im e kaloi
Arieta D (3 muaj më parë)
Mund te jete e uritur, mund te kete ngerqa, po edhe nese eshte e uritur, sapo te flen shtine ne gji, sepse do ta harroj zakonin shpejt. Diten mbaje kontakt lekure me lekure sa me shume, sepse kjo e motivon bebin per te thith gjirin. Mos provo kur eshte zgjuar edhe disa dite, sa ta harroj friken qe ka nga gjiri. Zakonisht kolikat qe i thone apo ngerqet jane nga ora 9 ne mbramje dhe zgjasin perafersisht 3 ore.

/komuniteti

/anketa

Si e keni festuar apo si planifikoni të festoni ditëlindjet e fëmijëve?