Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Gjit e fryme
Oj nana une kam lind para 4 dite e gjit gurrriii mu kan bo bebi spo munet me mi shfry a keni ndonje keshille a veq me pompe?
Vjollca 2018 (3 muaj më parë)
Vjollca 2018 (3 muaj më parë)
Hammersmith hospital,queen Charlotte,jam e knaqune veq me procesin e lindjes perfekt,e me tjerat hiiiq per standarde ktuhit hiqqq hiqqq hiqqq sjam e knaqune per1antibiotik sma jepshin mlan rrat 10 dite hahahaa
Tanna . (3 muaj më parë)
Ka shume banore e sherbimi ma i lodht , skan faj. Qdo minut ne uk eshte nje lindje me than ne spital.
Tanna . (3 muaj më parë)
Ohh ne spitale te londres eshte ma keq. Ne northwick park hospital kom pas operim e me shtatzani veq sjom kon aq e knaqur. E ti ne cilin?
Vjollca 2018 (3 muaj më parë)
Tana ne cilin hospital ke qen ti ?sdi cka me te than veq edhe 10 lindje i kisha kry veq mos me u kep kurrr moooo:(((( sot pak ma mir jam veq sdi po tutem shum po mperseritet prap,djali mir mashalla veq o lodhe ae u dojke edhe kto neper spital me majt xxxxxxx
Tanna . (3 muaj më parë)
Pse Vjollca?? Qudi moj se ktu kur te qepin shume mire, veq ndoshta faji te kush ta ka bo qepjen! Ihhhaa qfar telashe dalin kanjihere po shyqyr kaluese. Kujdes si ulesh ne qet fillim, edhe pse une krejt e qkyme e preme hahah veq aq mkan qep force ne dy lindjet po prap ne fillim dhimte edhe ne shtrat kur u ulsha mi kap beben e mi ndrru boll u tutsha. Qysh osht djali a po rritet a u rahatove me gjidhenje?
Vjollca 2018 (3 muaj më parë)
Shum Faleminderit te dashura se e kisha me urgjenc se kam qen prap ne spital e sot dola(jam kep per 2ten here :(((((,e nuk mu rahatojke djali )
**mah-babies* * (3 muaj më parë)
Masazhim ne dush me uj tw ngroht.Kjo te ndihmon mjaft.Hyn ne dush dhe per 10 apo 15 min masazhoji gjinjet nga lart posht.Si gjiza apo fletat e lakres,mbeshtjellja me kto te dyat eshte shum efikase ne kte rast.
Arieta D (3 muaj më parë)
Lecka te ftohta qiti sa me hjek sikletin, nja 3 4 here ne dite kir t kap. Pompen sa ma pak perdore, vec kur e sheh qe po te kersasin haha. Edhe dicka per pompen, ti kur e perdore pompen, e stimulon gjinin ma shume me te ardh mandej beba s pin aq sa prodhon ti, e gjijt vec vazhdojne sikletin edhe ma shume, mundet edhe mastit me tu ba prej qe rrin qumeshtin shume ne gji, e beba ska nevoje per aq qumesht. Sa ma pak vec kur e sheh qe hic spo mundesh, edhe lakna thojne po e ka efektin e njejte me leckat e ftohta. Derisa te rregullohet kerkesa me oferten te behen nje, ke me pas problem pak.
Tanna . (3 muaj më parë)
Pompen shfrytezo pak Vjollca se te tregova edhe ne mesazhin e maparshem qe beba e stimulon po nuk din me nxjerr krejt qumeshtin, per mos me te ik e me pas njejt ne te dyte perdore pompen, shtine beben ne gji, qe te doket se po pin mjaftueshem hiq mos ia jep me shishe veq shliroj gjinjet se nja 3 jave kshtu eshte ma vshtir, tani edhe stabilizohet qumshti edhe beba din me pi ma mire. Bon edhe masazhe me uje te nxehte, edhe flet lakre para se me te marr temperature perdor .
Flutra B (3 muaj më parë)
Kur tbajsh dush ban dush tnxeht edhe shtrydhi si tu i masazhu tlirohen tana

/komuniteti

/anketa

Si e keni festuar apo si planifikoni të festoni ditëlindjet e fëmijëve?