Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Varicella te djali nena
Nena djali mi bani 9 muj e 12 dit po mi ka ra varicella..dje kishte vetem nja 3-4 pucrra e sot asht ploot me pucrra .. para nja 3 jave ishim pr vizit te nje i afert i joni e djali j madh i tyre kishte pas varicelen.. a eshte e rrezikshme varicella ne ket mosh? Pasdite kam takim me pediatrin
Boa Shq (1 vite më parë)
Boa Shq (12 muaj më parë)
Arta ckemi si je? Po e kaloi 10 dit e pati e pastaj edhe disa dit i ndenjen pucrrat..e mundoi pak por te pakten tani ja heka gajlen e di se se kap me.
Arta Blini (12 muaj më parë)
Përshëndetje boa. Si e ke djalin. I kaloi varisel? Edhe vajza ime e pati. Kur ishte 4 muajsh i ra. Desh u cmenda. Por e kaloi pa pik problemi.
Boa Shq (1 vite më parë)
Flm nena as ky ala ska pas tempratur tash naten duhet me e rujt..
Dinaaaa ....... (1 vite më parë)
Boa djali jem ika 4 vjet para 1 muji e pat tani mbas 10 dite i ra vajzes edhe yjalit te vogel qe e kam lind qe 2 jav po e kalun shum leht pa temperatur asnjeri e sidomos djalit vogel shum rrall i duleb puqrra.lshalla i kalon edhe djalit tend
Kenza Ime (1 vite më parë)
vajzat e mia e kane pas para 1 muaji..tw voglwn hiq nuk e ka mundu..te madhwn twpwr..temp 39.8 i shkonte e nuk i zbriste dhe s'ka paa vend ku nuk i dolen puçrat sidomoa ne pjeset intime...pediatrja per vajzat me ka dhene nje sprej dezinfwktant ..nje shampo per trup me ia pastri vendet ku i ka puçrat..paracetamol dhw nje sirup qe mos te ketw ndonje reaksion alergjik nga variçella....
Nadine Aliaj (1 vite më parë)
Boa vajza ime e pati para 2 muaj por e kaloi shumë lehtë pa temperatur vetëm se pucrra kishte shum dhe ishte shumë e pakëndshme kur ja lyeja me krem pasi i shkaktonte kruarje dhe të ftohtë. In sha llah me lehtësi dhe pa mundime sa më i vogël me mir.
Nita ^ ^ (1 vite më parë)
Vajzat e kunates e madhja 6 vjet se ka mundu fare shume pak puccurra ka paas. E e vogla 1 vit w gjys ka hek shume . Ishalla sta mundon
Boa Shq (1 vite më parë)
Ishim te pediatri .. na e konfirmoi se eshte varicella ..me dha vetem pika per te ndalu te kruarat dhe nje krem per ta lyer mbi pucrrat asigje tjeter
Kenza Ime (1 vite më parë)
e kalon me lehte sa me i vogel vetem kontrolloja temperaturen dhe gjithsesi degoje te pediatri per ti dhene medikamentet,sprejat dhe shampon qe jane enkas per dezinfektim te puçrrave
2002 2011 2016 Mmije (1 vite më parë)
Te shkuara haj se i kalon me i vogel me mir nuk i kruan shum djalit 16muj mi ra shum ma munoj se i preke vajza ma kalo me shum pak a djalit i doln bajgi po tash jam rahat e ka hek gjithsesi ka me e hek
Boa Shq (1 vite më parë)
Ylli mamit ata na tregun kur e kan pa se ca ka por ne ishim gati tu mrri e kishim ba nja 4 or rrug.. kshu jemi mundu qe mos me i lan me pas kontakt e ven nese e ka prek pa e pa na... shyqyr ne ktu jetojm ne ven malor e sben shum nxeht e ishalla se mundon shum
M T (1 vite më parë)
E si ste tregun qe fmija tyre esht me varicel? Sishte dasht te ofrosh djalin nese e ke par qe fmija ka varicelen, po i vogel dhe tash vere ka meshum siklet se dicka rezik zbesoj qe esht, te jep pediatri puder te lengshme qe tmos i kruhen,temp ka? Te shkuara djalit ish-alla-h e kalon me.lehtesi tmos e mundoe

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?