Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Gjina e bebit
Pershendetje! Jam ne javen e 23 te shtatezanise se pare dhe jetoj jashte por mjekja ime nuk po mundet me pa gjinin e bebit. Kuptohet qe me e rendesishme eshte me qene beba e shendetshme si dhe nena dhe me kalu nje shtatzani te mbare deri ne fund po si nene e re qe po behem jam pak kureshtare me dite se a do te jete djal apo vajz. Burri po e ndjen qe do te jete djal por un ndonese deshiroj vajze ashtu e ndjej por shpesh kam enderruar kishe linda djal po se di!! A ju ka ndodh ndonjeres qe endrrat apo parandjenjat tu dalin te sakta?!
B S (1 vite më parë)
Lumturi Kr1718 (1 vite më parë)
Une ne te dy shtatzanite kam endrruar djal dhe dy djem i kam. Perveq qe kam endrru edhe kam pas ndjenja qe jane djem.
Engela Siar (1 vite më parë)
Po eshte e vertet qe femijet e ndjejn se nje nusja e kushurit tim ka pas probleme me hormonet i thoshte doktori mbase do mbetesh pa femi se kishte hormone mashkullore cilel te crregullt dhe ndonjeher i rridhnin qumesht nga gjiri dhe i preva shpresat tha ajo nje nat kishte pas cunin e kunatit 4 vjec dhe i kish then hajde rri me teten te mbaj teta ulur te barku te lozim bashk jo i kish then se ke bebin te barku u cudita tha fillova te qaj dhe me zor po prisja mengjesin me bo test kur kam bo testin dhe ka dal pozitiv tha me ka ren te fiket nga gezimi tani e ka te madh djalin 12 vjec po doja te thoja qe femijet e ndjejn
Tanna . (1 vite më parë)
BS se pari inshalla'ah te shkon mire shtatzania e lind bebe te shenoshe. Normal qe gjinia ska hiq rendesi, po qefi eshte diqka tjeter. Edhe nese nuk e din gjinin eshte pak ma veshtir me ble gjera per bebin, duhet me shku gjithqka kah e bardha e nuancat e qelta per dy gjinite. Nese te ka than ndoj fmi qe e ke djal, djal e ke hahahah. Ne fmiun e pare me ka than nji vajz e vogel e kom pyte qka kom ne bark, me ka thon e ki nji bebe djal, djal kom lind, prap heren e dyte kom pas qef shume qik me pas ,e kshtu e pyta nji qikirrushe tjeter e me tha e ki nji djal brenda hahahha sdeshta me besu, djal kom lind . Shume jom befasu po keshtu po thojshin qe fmija e ndjen. Nuk eshte e vertet, por rastesi por prap ndoshta femite e ndjejne. Na lajmeron ti pas 20 javeve a e ke djal a qikirrushe ;))
B S (1 vite më parë)
Faleminderit shume per komentet! Edhe une besoj qe shkaku i enderrave t’mia eshte kjo se shpesh te ndegju burrin duke thene po e ndjej qe djal eshte plus te tjert kur me shohin me thojne djal do ta kesh po me rendesi me qene bebi shendoshe! Por diqka mka ndodh tash nje dite nje vajze 4 vjeçare me tha ti ke nje djale brenda dhe i tregova mamit tim ajo mtha se femijet e ndjejn dhe ja qellojne u habita!! Shkaku i kureshtjes po na sillen shume mendime ne koke hahah uroj veq ta kene te gjitha bebet e nenat shendetin se pari! Puthje per ju!
Umaraa 97 (1 vite më parë)
B S nuk e di si ësht kjo punë e ëndrrave po para se me met shtatzan gjithmon kam pa ëndrra që po lindi vajzë, ama interesant kurr djal nuk shihsha , e kur meta veq 1 her pash që djal po mjekja mtha vajzë , mdoket mdul ëndrra e parashtatzanis hahah , shëndoshë të jenë ajo kryesore..
Era E. (1 vite më parë)
B S kjo puna e andrrave qe i shohim djemt osht krejt shkaku qe grate e burrat na ngarkojn kete menim tu than in sha All.ah djal djal etj. Une nshtatzanin e pare si une si burri e pajshmi n'anderr qe djal njeher mtha djal tani vajze met thene drejten shume u pata gzu kur mka than vajze edhe edhe vajze kisha ma shume qef kshtu qe mos u bazo fort te andrrat se andrrat vin ma shume shkaku i menimit tepert rreth ni qështje vetem tshnosh tjen edhe un i kam 19 jave ende se di gjinin kureshtare jam edhe une strrej haha po deri tvie koha e kontrolles tjeter kshtu qqe veq tshnosh tjene :)
Jusra H (1 vite më parë)
Un jom ne javen e 18 edhe prej fillimit te shtatzanis e kom endrru veten qe kom me pas qik e ne fakt djal mkan thkn
Bebi Noar (1 vite më parë)
B S, prej qasaj dite qe kom met shtatzan qdo her ne anderr kom pa veq djal, edhe tash jam javen e 38 djal e kam, edhe nese t hahen gjera t gjelpta, priton mu rregullu jan shenja tdjemve, se ne qika thojn ki qef mu ndreq me hanger amel etj, po ishalla e qon mir deri ne fund shtatzanin e bebi tjet i shendetshem, puthje
Engela Siar (1 vite më parë)
E dashur dhe un shum enderroja sikur kisha djale ne shtatzani po kisha qef ta kisha vajze por djal e kam. te dali shendosh e mir po ska lidhje gjinia djal a vajz te dy njesoj jan

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?