Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Urgjente per vajzen
Spari mfalni per pyetjen po jam ban marak, e vrej tek vajza mbpara ku del nevoja e madhe qe sdisa her po i del diqka bardh sikur zbokthi, njihere e lash nga pomada mos i ka mbet e eshte ter ashtu, po 1 jave e ma shume nuk e kam ly me asgja apet i del ashtu si bardh, qka mundet me kan a ju ka ndodh me fmijt e juv, vajzem e kam veq me gji, 11 muajshe osht. Flm.
Vajza 01234 (3 muaj më parë)
Ana Dena (3 muaj më parë)
Vajza marshalla paske qumesht te pakten me e ngop... Mbase esht me femije, gjithsesi mos u dorzo jepi tip muhalebi ( qumesht m miell drithrash) beja te holle si leng, Supra te holla see duhet hekur e qumshti I gjirit e veshtire ta plotesoi me hekur
Vajza 01234 (3 muaj më parë)
Mije, val.lahi e dashur shum kembulse osht e kum lan deri 5 or meu untu edhe e hjek nga goja qka do, i jepi edhe ne dor ia ofroj vet tham ndoshta kur untohet e merr, jo disa copa tbukes teper tvogla me than 2 i shtin ngoj lun, ma ofron mu bahet kinse pom vjen e shishme, veq lun me ushqim, a me pi pin shum mir, me pesh taman u kan, bash edhe un jam ban marak veq me gji a ka shtu sa duhet neser e ka terminin. Edhe mu vjehrra mtha ashtu qysh ti e spjegove po tha me qumsht tgjirit skam ni qe ndodh.
2002 2011 2016 Mmije (3 muaj më parë)
Vajza si vetem me gji e esht 11 muaj a bash fare nuk han me zor jepi e me pesh si e ki bash u habita vetem me gji ajo duhet te haj me pak 3vakte dhe 2 mes vakte+gji kam lexu me nje vend qe nese ju behet anusi ashtu kan krimba ama me qusht gjini se di
Vajza 01234 (3 muaj më parë)
Boa dhe jeta flm te dashura per kohen, jo shum mir e keni kuptu hahaha, nuk han asgja tjeter, neser ka kontroll do i tregoj edhe mjekut ndoshta mkshillon diqka se veq pas gjirit. Jo asgja si kam jap as qiri as medikamente tjera.
Jeta .aa (3 muaj më parë)
Boa ndoshta u shpreh gabim se edhe une u qudita kur e lexova e kam vetem ne gji! Vajza mos e ke pas qiken me temperatur e i ke jep supost e ndoshta kokrra ju ka ba qashtu tjeter sdi qka munet me kan per siguri qo te pediatri kontrollo.
Boa Shq (3 muaj më parë)
Vajza e ke vajzen 11 muajshe dhe i jep vetem gji akoma?? Sa per pytjen. Sdi skma pervoj ishalla seshte shqetesuese
Vajza 01234 (3 muaj më parë)
Mbrapa*

/komuniteti

/anketa

Si e keni festuar apo si planifikoni të festoni ditëlindjet e fëmijëve?