Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Nana ju lutem ndihme pak
Nana Përshendetje, prej qe dola prej nspital vjehrra ma ka la djalin e kshtu kthizen sja kam mshel me.kurgjo qe me rujt mos mju lag sot kur kesh te pediatrja mtha asesi sban mka shkru do sene mja ba e spondi qysh mja perdor kto a para lamjes a mas a tek ju ltuem kshyrnenfoto te muri
Arbe 94 (4 muaj më parë)
Arbe 94 (3 muaj më parë)
Ju flm nana per vdi komente sinqerisht jeni shu te mira shummm me keni ndihmu
Tanna . (3 muaj më parë)
Arbe dhe Bebi Noar nese i keni femit ne gji, me qumesht gjiri ben mrekulli. Arbe pasteo si te kan keshillu nenat, leja pak qe ti thahet mire e qitja disa pika quneshti. Bebi Noar asesi puder e asgje tjeter , djalit mi ka ren ne diten e 4 po gjaku nuk iu ndalke, mjeku sma beri te madhe e 3 jave gati qdo here teshat me pak gjak, per 3 dite me qunesht gjiri iu sherua dhe eshte metode shume e vjeter qe jo ghitha nenat e dijne po teper efikase dhe pa efekte negative. Uroj te ju kaloj sa me shpejt se ish pak stresuese edhe kjo puna e kerthizes.
(3 muaj më parë)
arba djalit i ra kthiza per 5 dit po tana pat fillu mi kullu e dr .ka thon me alkohol 70 % nese zgaboj edhe me msi tveshve qdo her ku e lajsha masandej mja pastru mir me to edhe mja ter mir edhe per dy dit ju pat ndal e puder qe kan thon sta kisha preferu mi qit se mundeshme ja infektu naj sen vetem me alkohol bonja edhe ska me pas prb
Engela Siar (3 muaj më parë)
Arbe cunit tim i ka ren kerthiza ne spital ata sa here i nderronin pampersin ja lynin me alkol dhe shum mir i ka ren asnje problem nuk ka pas , sepse me thonin qe sa here qe ti nderrosh pampersin lyje se mbledh mikrobe me gje tjeter nuk e lynin vetem me alkol
Nota B (3 muaj më parë)
Arbe pampersin mire ja ke lon e gazen hekja edhe qdo her perdor gaz sterile sa her qe ja lyn edhe besoj shpejt ka me ju sheru
Visa G (3 muaj më parë)
arbe ske nevoj me ja lon garzen permi vec ja pastron me at alkolin dhe e vesh si normalisht nuk esht dicka rrezik po ma e mira me ja pasteu me alkol e me vesh kaq
Arbe 94 (3 muaj më parë)
Po qat prashak mjekja ma.sygjeroj nashta oshh si me dezinfektu a spo di as vet... ide skam une ja qita vecse . Ishalla sesht dickz ne dam perderisa pediatrja ma.ka shkrue... pampersat si kam ashtu ama vev pja kthej dej ngjyst... e sja kam zon kthize me ta asnihere... veq kit gazen ja lash mbi... masi ja vendova ato ..
Visa G (3 muaj më parë)
un te dy fmit si kam la deri sa i ka ra kerthiza vec i kam pastru me nji nap me uj t ngroht.puder a prashak ca po i thu nuk bon hic me i qit n kerthiz nuk bon me ja mbulu kerthizen vetem e lag ate garzen me alkol etilik edhe ja fshin kerthizen pasi i pastron mbetjet e gjakut nese ka edhe pampersa ka apostafat per kto dit qe jan me prerje me posht kerthizes po edhe n pac tjera ja kthen qe mos me i mbulu kerthizen.fmis par i ka ra mas 5 ditesh a t dytit mas 7 ditesh
Arbe 94 (3 muaj më parë)
Nina jo ma u kry ebhangra foren nihere ma spe laj qfarti mka trishtu sotnmjekja
Arbe 94 (3 muaj më parë)
Umara psske pas fmi ti mir koke msu une po trishotj sguxoj me.prek valla ani mja ter vet
Arbe 94 (3 muaj më parë)
Nota u ba qashtu spo rrezikoj ma.shum nfund a mja zan me pampers gazen apo
Nina Aa (4 muaj më parë)
Arbe tkisha keshillu mos e laj shpesh deri ti bjen kthiza ..
Umra Umra (4 muaj më parë)
Un tre fmive kur jan kan bebe ja kum lag kthize ama masi i kam la i kum ter mir e aty rreth kthize me asin te veshve ja kum pastru shum shpejt jan shnosh
Nota B (4 muaj më parë)
Arbe veq qato qa ti ka qit mjeku perdori mbae te pastrohet amo sa her e pastron kujdesu mos me ja lag hiq,un personalisht kom veq alkohol 70% me ni gaz sterile i ka ra mbas nje jave dhe tash e ka ne rregull..
Arbe 94 (4 muaj më parë)
Ju flm nga zemra zoti ju shperbleft.
Ana Jana (4 muaj më parë)
arbe qikes tem nuk ju shnosh shpejt e un ja kom qit etanolin pudren pastaj fashen sterile sa her e kom ndrru ja kom ndrru edhe fashen.ja kom ngjit te re edhe per tri dit ju i ka shnosh
Bebi Noar (4 muaj më parë)
Un zemet kurgjo hiq skom perdor per veq pudres, i ka dhimt valla kthiza po si kom perdor kugjo, edhe tash qe i ka ra i qes puder edhe kur e lan vjerra ja pastron se kshtu sja preki me kurgjo
Enisalove3 (4 muaj më parë)
Ska problem qe ja ka lag , por duhet thare mire dhe i hell ate spraytin qe te kan dhene ne spital , e paq me jete????
Arbe 94 (4 muaj më parë)
Edhenket etanolin a direkt nkthiz mjanqit edhe me qka mja fshij me.kit gazen sterile a menqka
Arbe 94 (4 muaj më parë)
Laur e pudren masi ja hek gazen mjanqit a
Arbe 94 (4 muaj më parë)
Ana po pampersin asnihere sjankammqubderi nalt ngjys ja lo... e sa koh duhet mjanlan ket gazennqashtu... sa or a per tan ditrn vlen a ponsi
Bebi Noar (4 muaj më parë)
Arbe qiti edhe puder sa her ta pastrojshe, djalit ti ne 6 dite i ra kthiza, e kom la 3 her sa u kan me kthiz, dje pediatri me tha qe shum mir e ka kthizen,
Ana Jana (4 muaj më parë)
mbas larjes arbe me etannol ja pastron pastaj ja qet preshakin edhe pampersin mos ja qit te kthiza se sbon ja kthen posht at pjesen ku ngjitet
Arbe 94 (4 muaj më parë)
Spo di pom.doket me postu nejse sidoqoft kame etaanol kam fash sterile edhe baneocin prashak

/komuniteti

/anketa

Si e keni festuar apo si planifikoni të festoni ditëlindjet e fëmijëve?