Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

urgjent ju lutem...
Nena me ka pickuar grethii
A ben te pij incidal..Kunder rreaksjonit..Jam shtz????..Flm shume
Suzi *** (3 muaj më parë)
Suzi *** (3 muaj më parë)
Flm visa*
Visa G (3 muaj më parë)
suzi te shkuara un nuk e di a lejohet incidali n shtatzani po uroj t kaloj sa me shpejt.
Suzi *** (3 muaj më parë)
Esaa ,manjola flm shume motraa..Nena ju flm per ineresimin dhe keshillat zoti ju rujt_*
Suzi *** (3 muaj më parë)
Loresa ne familjen e beletes hyn..kur pickon leshon ate si thumb dhe peson trupi dmth vendi Ku pickon fryrje/e èjetur..tek disa kalon me leht tek disa duhet te merret masa te shpejt ne spital KTU marrim.nji gjelper ultakurtren..quhet me duket...ose.keto hapat sic thash un incidal.mvaret si pas trupit si reagon gjaku..hajr InshaAll ah...Po un duke ja larguar vajzes me dore nga fetyra nga shpwjtesia ekam sjell ne fetyr time..hajr..me leht jam.mirpo tani ne dark me ka.dhen temp..
M N (3 muaj më parë)
Suzi te shkuara e dashur , insha a llah je mire .
Esa : (3 muaj më parë)
Te kaluara suzi.kjo me gjethe i ka ber efekt vllaut tim se i ben alergji dhe pse ne se kem dit qe duhet me e pshty por vec qe duhen me i shtrydh sa me nxjerr pak leng.. uthull kujdes mos vu afer syrit
Luna Luna (3 muaj më parë)
Qka eshte grrethii?? Me fal por spasna degju kurr ... Qoft e kaluar suzi??
Suzi *** (3 muaj më parë)
Mike flm shume nga ju... dhe me falni se isha si me nxitim dhe nuk jam shprehur mire Ndoshta! Incidal eshte nji hap antialergjik qe perdoret ne kshu rastesh kur te pickon dicka ose kur te vjen nji kruarje trupi papritmas..dhe qetson situaten..nejse por un kisha frig ta pija se nuk Kam njohiri a Ben edhe shtz...mirpo elhamduli/lah tani jam qetsuar pak se me pickoi mu ne sy..e mu fry syri em kapi paniku..huhh e gjitha ngaqe jam shtz jo se kisha dicka frig..mirpo me shpejt erdhi babi ime dhe ma.hoqi thumbin dhe interesant se un vetem akull I vura ..ama.babi me tha:dmth mori 5lloje gjethesh ose bare bahce..duhet ti shtypesh me peshtymen time dhe ate lengun e barit /gjetheve duhet te lyhet vendi I pickimit..dhe per 20min mu qetsua syri..elhamduli/lah... Ju falemderoj pa ma's nena sps un edhe kyt ufeth me sod e bera shpejt e shpejt..e hajr InshaAll/ah..kaloj me kaq..Zoti ju ruajt te dashuri*
Erina 4 (3 muaj më parë)
kontakto mjekun apo ne farmaci pyet me vje keq nuk kam njohuri e kaluar qofte e dashur
allma (3 muaj më parë)
Kontaktoje ose afrohu te mjeku me i afert
**mah-babies* * (3 muaj më parë)
Suzi sa i perket ilaqit skam njohuri konsultohu me mjekun,por perizieje pak uthull molle,dhe pak sod buke si past edhe vendose ne vendin e pickimit.Kane veti antiflamatore qe neutralizon helmin e bletes.
Rina Anir (3 muaj më parë)
Suzi a je alergjike a? mere nje tablet kunder alergjis lage pak me uje dhe vendose ne vendin e pickimit pastaj mbeshtjelle me diqka qe ta pin lekura tableten. Keshtu mpat rekomandu mua mjeku ne shtatzani pasi tha nuk preferohen antialergjiket ne shtatzani. Nese sje mire drejtohu tek mjeku me mire.
Julia Julia (3 muaj më parë)
Kontakto mjekun suzi ai e di me mir cfar te pish ..

/komuniteti

/anketa

Si e keni festuar apo si planifikoni të festoni ditëlindjet e fëmijëve?