Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Kapilari te bebja...
Përshendetje nana... pytja jem sot osht.. a ka pas dikush rast qe bebja kur ka lind, me lind me infeksion te syni, kshtu skerlub sju ka ba kurrr po vec si lot i rrike, edhe tasht kur e qeli synin bash mir e vrejta qe te kjo e bardha e synit e ka ni kapilar tkuq, mjekja si spital si pediatrja qe e pata mas ni jave mtha seshte sen i heket, edhe mka shkru pika 3 4 her ndit sppari mja pastru synin me ni si uj masne pikat... tani edhe vitamin c 4 pika tha eshte normal qe mi kalu... ju a keni pas ksi pervoja a ka mi kalu a thu nana sdi shum pom me brengos ... veq qaty pi maj mendt.... edhe pse pediatrja mtha qe i kalon .. a ka dikush pervoj me ksi rasti ju lutna shkruni nashta ma lehtsoni pak. Ju Faleminderit nga zemra kush shkrun e tregon eksperiencen e vet.
Arbe 94 (3 muaj më parë)
Sumeja ^-^ (3 muaj më parë)
VA llah arbe qysh mka lind vajza mu qaq kesh friksu krejt syte e ajur as sju qelshin disa dite prej presionit se mbeti nkanal un u lodha smujsha me shty ksaj ja nisen rrahjet mju ngadalsu e ka hek gjate lindjes dmth . E kur i hapi syte e ka pas kapilarin qe i ka shperthy ashtu si po thu ti po ju ka largu vet sosht dicka prej presionit i ka shperthy mos u bon merak vetem ndjeki keshillat e mjekut
Arbe 94 (3 muaj më parë)
Flm.Shum.Nana.Per gjithqka
Hm V (3 muaj më parë)
Arbe 94 me jete te gjate djalin une tashe 6 jave e kame djalin edhe ky ne te bardhe te syve e ka pas ama mjekja me tha so asgje edhe si kame perodre asgje tashe i ka kalu si vrehet hiq mos u be merake kalon ajo.
M N (3 muaj më parë)
Mfal arbe se mendova vajz . E paq me jete
Arbe 94 (3 muaj më parë)
Jo djal e kom une beben, amo nashta edhe prej asaj, uroj veq mos ti mbet une si nan spari mka met krye tash qekjo dej sa mos tja shoh veq e mendoj flm shum per komentet
M N (3 muaj më parë)
Arbe , ndoshta vajza kur i ka ka dhen zor per me dal i ka shperthy. Vajza ime e ka pas ne pjesen e qepalles se syrit sikur damar dhe kur.e kom lind ka dal shum shpejt dmth me 2 te shtyra dhe per at e ka lendu. Ashtu mkan thene mjeket kur e kom lind . Mos u bej merak se i kalon.
Arbe 94 (3 muaj më parë)
Flm nana per komentet e juaja, dmth derla e kshtu sju bahet syni nspital veq si lot i rrike ama masne kur e hapi bash mir ja vrejta te kjo pjesa qe e kemi.synin bardh e ka ni vij tkuqe,, mjekja mtha kapilar eshte aj .... dikujt ju bojke edhe ne qepall kti bash te ajo e bardha... hmm.shpresoj tju heket se bash ne zemer pot dhimke , sdi ato sen sosht mthojshin ama une kshtu su nijsha rahat thash mos ka pss najkusb ksi rasti e mun mju klx se met vertet aju heket
Esa : (3 muaj më parë)
Nese po thu per kapilar ne sy . Nje pik gjaku te e bardha e syrit . Njeri mga femijet e mi e ka pas. Dhe un t gjith i kam pyt mjekt n spital dhe pediatrin.. te gjith m thoshin asgje sesht . I ik vet por prap sjam ndje rahat dersa ju largu. Dhe ne fakt per 4-5 jav vet ja hek . As ja kam la me shum se fmijve tjer qe se kan pas as asgja.shijoje beben mos u bej merak.
Florie Kurti (3 muaj më parë)
Moj Arbe a po thu per ato derlat qe i dalin ja mshelin synin sidomos masi te zgjohet i kan syt e mshelt prej tyne? Me fal per injorancen se nuk e kuptova saktesisht ket kapilarin! Te dy fmit e mi djali dhe vajza qashtu i kan pas ama motrat mat mdhaja se une me paten than kurgjo sosht se ka raste tshpeshta qe ju bohen edhe beso njo dy muj qishtu ja heksha me dor edhe me kamomil ja laja syt edhe ju pat kalu... Tasht nashta osht naj sen tjeter spe di
Bebi Bebushi (3 muaj më parë)
Arbe un e kam pas vajzen me infeksion ne sy fhe me kanal te mbyllur por e kam qu te oftamologu dhe mka msy si me i ba masazh me ja hap kanalin se gjyna me operu kur ka zgjidhje edhe do pika ni mast ma pat dhan
M N (3 muaj më parë)
Arbe , vajza ime deri 2 mujsh saher eshte zgju mengjes ka pas kshtu skerlub apo derla . Mu mjekja ime.kurgjo nuk mka pershkru vetem me uje mja pastru. Kanalin e lotit e ka te mbyllur e kur ka ftoft vajza i.loton gjithmon, deri 2 vjeq mka thon eshte normale masanej se don mujna mja hap me ajer. Nashta so e njejta tek vajza jote , mirpo normale eshte me pas skerluba ashtu deri t rritet pak i.largohen in sha A llah.
Ana Jana (3 muaj më parë)
Arbe ksi provoje skam ama masi te ka than doktorri qe ska asgje per mu shqetsu mos e bregos veten vetem rrij gati me perdorimin e ilaqeve te pershendes ishalla i kalon sa me par

/komuniteti

/anketa

Si e keni festuar apo si planifikoni të festoni ditëlindjet e fëmijëve?