Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Venat ne shtatzani
Oj nena a ka pas najkush problem me venat gjat shratzanis me cka i keni sheru se pokam dhimbje ne vagin dhe kemb a keni perdor cerape per vena sa ju kan ndihmu
(11 muaj më parë)
Umm Jasmina (11 muaj më parë)
shum flm Albana jo vallaj kshu sdalloj gje po.ndoshta e kam dhe nga lodhja hajer
Albana N (11 muaj më parë)
Po va ll ah dallohen me sy umm jasmina
Umm Jasmina (11 muaj më parë)
Nena venat a dallohen kshu me sy se dhe un kam dhimbje goxha ne pjes intime sidomos kur rri ne kemb gjat apo kur jam shtrir dhe ndrroj pozicion....a kshu sdalloj gje se kam vena
Albana N (11 muaj më parë)
Edhe diqka venat nuk dojn me qendru shum ne kemb nese keni mundsi me pushu ish kan mir sidomos per kembet mi vendos permbi dy jastek e ndjen edhe vet sa qetsohen venat e kembve
Albana N (11 muaj më parë)
E dashur edhe un ne shtatzanin e 3t kam pas vena ne vagin dhe ne kemb pak. Por mjeku mka than se largohen vet mbas lindjes edhe mu kan largu ndersa motra ime gjat lindjes normale i kan mbet per fat tkeq osht dasht me perdor diqka po mjeku nuk na ka pershkru asgjo. Nese ki lindje normale ish kon mir mi than mjekut me perdor najsen sepse gjat lindjes mundohen. Per kemb vetem qorape kam perdor gjat dites ne mbramje i kam hek
Elsa >>>> (11 muaj më parë)
Ne farmaci i kerkon nita.Ketu ne tirane ka plot po besoj do ket edhe andej.Geta jan kto si corape nuk di si ta shpjegoj se ne ketu ne shqiperi keshtu u themi.
(11 muaj më parë)
Eni flm shum jo nuk jam duke perdor asgje por po me dhembin shum dhimbje pome shkaktojn jam javen 20 cerap a ki perdor a te ndihmojn spo di as un cfar te perdori . Elsa cfar jan ato geta spo e kuptoj dhe ku muj me gjet
$uzi **** (11 muaj më parë)
Nena edhe un them do e kem nga venat sps ne krah te majt ne asore te vagines me eshte shfaqur nji damar i mbrendshem sa nji kokerr grosh e dalloj kur e prek me dore..Nga kjo kam dhimbje dhe veshtersi ne ecje...Akoma skam shku vizit sdi as un me cfar mjekohen!?
Elsa >>>> (11 muaj më parë)
Edhe une kam shum dhimbje ne vagin por nuk besoj se e kam prej venave se sduket asgje.Persa i perket venave ne kembe nje kusherira ime ka perdorur geta qe jane opostafat per venat dhe e kan ndihmu shume qe mos ti dalin.
Eni Eni (11 muaj më parë)
Nita un kam problem me venat ne vagin edhe shum dhumbje po kam beso nganjiher spo muj as me ec jam tu perdor tableta flebodia po njiher spo shof ndonji rezultat edhe ne kemb tash mukan be katastrof ti ne cilen jav je a po perdor dicka??

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?