Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

pas abortit
nana cila mundet mem tregu qa ndodh tash pas abortit mjekja kurgjo sum tha hiq veq qe mtha mas 2 mujve me shku me bo analiz as sum tha me perdor naj tablet per pastrim apo jom pastru, po kom dhimbje neanen e djatht ne fund te bakrut me falni qe ju kom lodh veq qe pytje deshta me ma spjegu naj njona ju falenderoj shum
A K (4 muaj më parë)
A K (4 muaj më parë)
veronika inshalla zmr falimindderit shum
Veronika 93 (4 muaj më parë)
Arbnore e pash qtash qe ki abortu, pom vjen teper keq, veq ishalla tkalon e bahesh mire e shpejt mbet apet shtatzan
A K (4 muaj më parë)
drita me vjen shum keq zmr inshalla na gzon zoti prap, edhe un po kom veq sekrecione niher edhe un po kom dhimt ne anen e djatht nfund te barkut
Drita Aliu (4 muaj më parë)
Un kam pas abort para dy muje e gjys. Ama jam pastru vet niher pata veq sekrecione tkafta tani em dul ni cop sikur cop mishi tani i kam bo analizat qdo dy jav me pa kur em bje vlera e hcg krejt mjeku mtha qe zgjat deri 3 jav. Un kam pas cikel ka pak dy jav tani veq sekrecione mka zgjat edhe dy jav qeshtu. Edhe un kam pas dhimt ne anen e djatht tbarkut 1 muj gati ama un ja lash per shkak qe e kisha pas ni cist. Ishalla na gzon zoti tash krejtve.
A K (4 muaj më parë)
albana inshalla zmr :)
A K (4 muaj më parë)
lora kom morr shum msim per qita 2 muj se nime shum e kom stresu veten e tash kom kuptu shum sene flm prej teje
Albana N (4 muaj më parë)
Amin Nora in sha all ah na gzon zoti dyjave moj mike skem qka me bo ndor tZotit jemi krejt.. in sha all ah kemi shneten e bojm prap e na gzon zoti me fmi tshnosh e te hajrit duhet mu pajtu me caktimin e All ah ut
Lora ° (4 muaj më parë)
Arbnore po me vjen shume keq , per abortin insha.llah te gezon Zoti sa me shpejt me nje bebush . Nuk e di sa vjeçe je po ne baze te shkrimeve e pyetjeve me lan me kuptu qe je e re, te kisha keshillu para se me vendose per nje shtatzani te re informohu mire , si vije deri te shtatzania, çka eshte ovulimi , kur preferohet te beht HCG , kur test shtatzanie etj. Mandej gjeje nje mjek te more te besueshem , profesional qe mundwsh me ia besu shendetin tend. Nese nuk shkon tek mjeku pyt, nanat ketu , mundesh me mu drejtu tek mesazhet privat ose ne internet ka informacion te mjaftueshme ne lidhje me kete çeshtje. Te lutem mos e merr per keq ke vetem nje keshille , qe ne te ardhmen mos i ba vetvetes stres deri ne kete mas e me be kontrolla te panevojshme, me perdore terapi e mendikamente para kohe. Te uroj gjithe te mirat shendet e u gezofsh sa me shpejt.
A K (4 muaj më parë)
albana zmr shyqyr qe tka kalu eh tgzon zoti sa ma shpejt edhe une kesh eh mtha qe jom pastru vet , mas ciklit me shku me bo analiza edhe strisho vaginal
Albana N (4 muaj më parë)
E dashur shko te naj mjek tjeter. Un jom kon te ibrahim rexha mka qit hapa net guh mu pasyltru qdo 6 or 6 hapa i kom pas kur kesh kontroll mka than edhe ni pjes e vogel e gjakut tka met po besoj se me menstruacione e qet. Se un komplet e kom qit dmth veq gjak kom qit se u grumullu.. masanej kur e ka pa se mitra osht e pastert mka shti mi bo strishot vaginale e cervikale mos kom infeksion po mkan dal shum mir. Kqyr ndrro mjeken se mu xhevdet sejdija mpat tranu nspital thojke ki me dek pi gjakderdhjes se sguxoj met qit hapa as sen se 3 lindje me.operacion i paske pas
A K (4 muaj më parë)
ana po valla mduhet me shku niher nspital te qajo qe mka pranu me kqyr a po pastrona se spo kom gjakderdhje
A K (4 muaj më parë)
uta92 faliminderit shum per sqarim inshalla hajr tash e kom prob qe i kom morr injeksionet per mu ndal gjakderdhja e tash spo pastrona mduhet me shku te nerxhivani qe mka pranu nspital
Ana Jana (4 muaj më parë)
Arbnote un mbas abortit 2 jav kom pas gjakderdhje edhe tani gati 4 dit kom pas te kafta per mendimin tim shko bone ni kontroll mos ki naj mbetje se mos me pas gjakderdhje so normale per mendimin tim
Uta92 1992 (4 muaj më parë)
arbnora me vjen keq per abortin e kom perjell rastin tond edhe me esht duk shum i ngjashem me timin edhe un 6 dit mas ciklit kom bo test mka dal positiv bile 3 teste i kom bo tgjitha pozitiv me kan dal edhe analiza e gjakut tregonte shtatzani po skishte kuptim as sishte e kapshme 1 jav mbas ciklit met tregu testi shtatzani edhe plus kisha ngapak sekrecione njejt sikur ti e ato sekrecione me shtyn per me bo nje test se e disha qe dishka so ne rregull me trupin tim pasi menstruacionet me zgjaten veq 4 dit edhe vendosa mos me shku ne mjek pasi ishte shum heret dhe i jipsha vetes shpresa qe ska qen cikel aj i para nje jave po jom shenju e gjakderdhje nga inplantimi e blla blla po veq shpresa te kota kishin qen sepse aj skishtr qen cikel hiq po kishte qen gjakderdhje abortit e vlerat e hcg duhen koh me u normalizu e tek pas 1 jave e kom perserit testin dhe vlera kishte ren e hcg 2 dhe pastaj kam vrapu per te mjeku me shiqu mos kam mbetje e a jam pastru dhe mjekja mi tha fjalet e njejta ska qen cikel po abort kam mbet shtatzane po nuk esht ngjit mir ne miter dhe ka ra menjeher nform cikli mitren e kisha pas te paster ndoshta e zgjata po sipas mendimit tim ne qershor me 26 apo kur e ke pas ciklin aj ska qen cikel po ndoshta abort dhe trupit ten i esht dasht koh me u pastru nga hormoni u beft me e mira per ty edhe mos i humb shpresat qenke e re dhe jet prap shtatzan in sh alla
A K (4 muaj më parë)
jehona po qajo mpat pranu nspital po as qe u ardh niher mem kqyr edhe e thirrsha
A K (4 muaj më parë)
nina un skom pas dhimt tmdhaja veq sit ciklit edhe kur jom kan nspital e kisha pas abortu tash spo kom gjakderdhje mo spo di a duhet me pas
Jehona Elshani (4 muaj më parë)
Arbnora n pej eshte e mir edhe nergjivane elshani afer stacionit te autobusave e ka ordinancen kedo qe e pyt aty afer te tregon un jam e klines me heret kontrollat i kam ba aty po pershkak te mbuleses per me lind me femra tash po kontrollohem ne gjakov tek vjoleta binishi.
Nina Elshani (4 muaj më parë)
E kur abortove arbnora at tha prej qkafit
Nina Elshani (4 muaj më parë)
Une te thash ose shko te saman loxha ose te ahmet panxha ska mjek ma tmir per menim tem
A K (4 muaj më parë)
ina falininderit zmr ma sqarove shum mir ,inshalla shpresoj
Ina Ina (4 muaj më parë)
Arbone gjithsesi shko tek dikush tjeter pas 1 jave shiko a je pastru a jo, une kur kam abortu kam perdor tableta dhe ne spital me thojshin mire edhe shume pak mbetje ki mundesh me shku ne shtepi me gjakderdhje qe e ki mundesh mu pastru, kur shkova pas nje jave ajo cop e vogel nuk kishte dal dhe jam dut me shku mu pastru, nuk guxon me mbet asgje ne miter sepse mundet me ti mbyll kanalet pastaj dhe me keq, dhe pasi te vjen cikli i pare mundesh mi bo analizat sepse ashtu kam vepru une me udhezim te gjinekollogut dhe shumica e nenave qe kemi pas abort. U gezofsh shume shpejt!
A K (4 muaj më parë)
dielli riga faliminderit masi vlera e hcg mra tash veq mu pastru po shpresoj qe skom me pas prob
A K (4 muaj më parë)
niher jom kan te ismet dervishi tash kesh te Servete buqani
Dielli Riga (4 muaj më parë)
Arbnore shummm pom vjen keq per abortin ,shiko ndrro mjeken shko ne prishtin ne spitalin lindja drdergut aliun shum e livdojn.
Jehona Elshani (4 muaj më parë)
Tek kush kontrollohesh arbnora ??
A K (4 muaj më parë)
e vertet qe duhet me pyt po qaq shum u stresova sa harrova me vet ajo senin kryesor sma tregoj
Un 123 (4 muaj më parë)
Zoti ta letesoft e ta kompenzoft me diqka me te mir,perderisa ti nuk e pyet mjekun se qfar eshte problemi mos prit aj qdo sen me ta sqaru ti vet duhet me kan insistuse ky rasti jot me habit me vjen keq qe po te them pa keqkuptime se edhe un kam pasur dy aborte mos e sprovoft Zoti askend se rend eshte boll por ma merr mendja qe ti duhet te jesh me e fort dhe te pysesh me shum per gjendjen tende tek e fundit ndrroje mjekun! Ka sa dush mjek te tjer Gjitha te mirat.
Lanika Lanika (4 muaj më parë)
Arbnore mir te paska than mah babies se pernime pot plaska aj mjek normal ti duhet kto dit patjeter me bo nje kontroll me kqyr a je pastru komplet e jo pas 2 muajve
A K (4 muaj më parë)
po qaq shum u stresova sa harrova me vet krejt veq e kom vet a duhet me morr naj sen mu pastru , tha shihem heren tjeter kur tvish mas 2 mujve hajde
Kenza Ime (4 muaj më parë)
Arbnora po edhe ti duhesh me insistu dhe cdo gje qe te brengos me pyet dhe mos me dale nga aty pa marre pergjigje sepse per ate pune po e paguan.....une.per vete jam teper insistuese te doktori si.per vete si per femije...pa e marre keshillen ?he pergjigjen e duhur nuk dale nga aty
Ana Jana (4 muaj më parë)
Oj Arbnore edhe ti duhesh me e pyt mjeku se na mujna met te than gjithqka e nashta te ti ska ndikim mjeku duhet met kqyr ne ultra a je pastru mir un kurkom abortu beba jem ka qen e madhe edhe e kom pa qe ka dal e gjitha skom pas nevoj as per pastrim as kurgjo e tek ti eshte ndryshe ndodh qe sje pastru ato mbetjet duhesh me i hjek se oshtshumkeq met mbet ne miter ishalla zoti ta jep forcen e sa ma shpejt me ni bebush e qon deri ne fund si ma mir
A K (4 muaj më parë)
e pejes jom, MN shum heka valla qito dit plus edhe mjekt kuku mos i boft kush me shku te ta , flm zmr inshalla hajr
M N (4 muaj më parë)
Oj arbnore spe di e kahit je veq kshyr nashta naj nan qe osht e asaj ane ta rekomandon nje mjeke t mire prej pervojes te vet personale . Te uroj gjith t mirat
A K (4 muaj më parë)
mah babies eh vertet edhe mu mkan dal ma shum fjalt qe mi kan than nanat se qa mka than mjeku sa zor osht bo sod me gjet mjek qysh duhet
A K (4 muaj më parë)
dritaa bash valla edhe i morrin paret edhe skallcoj sen bre kuhh qa zor oh alla edhe privat kesh
**mah-babies* * (4 muaj më parë)
Aman ndrro qat mjeke se lukthin ma ka plas.Ma te sakta kane qen fjalet e nenave ne portal sesa ajo.Beje nje vizit diku tjeter tregoi rastin ne detaje si e ke pas e te udhezon per ma tutje.
Dritaaa .. (4 muaj më parë)
Qka ki pytje bani se nime do mjek po tbajn nervoz sikur me zor va nxjeemi llafet sdin mu sjell me pacientin e dashur ma mir ti bani pytjet te mjeku jot gjithqka qka tintereson qka tshkon nmen e tbregos vete se aj e din gjendjen tande ma mir

/komuniteti

/anketa

Nëse do të mund të zgjedhni mënyrën si do të lindni, cila do të ishte?