Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Femra dhe puna
Nena si jeni a jeni lodh femijet si i keni kto dit nxeta. Nena kit tem e kam qel per mem ndihmu, dua te filloj te hap nje pune apo biznes te vogel, cka mendoni ju a mund tme jepni ndonje keshille ose ide pune si psh diqka te re qe mundem te bej si mendoni. Faleminderit ????
Adnila (1 vite më parë)
Elsa >>>> (1 vite më parë)
Adnila varet se per cfare je e afte dhe e specializuar ti.A ke ndonje deshire,pasion talent per ndonje gje?Pastaj perpos deshires duhet te besh patjeter nje studim tregu sepse suksesi i nje biznesi varet nga shume faktore.Varet ne cfare zone do ta hapesh,sa kerkese ka per ate produkt apo sherbim qe do te ofrosh,sa biznese te tjera te ngjashme mund te kete rrotull etj etj.Un per vete jam provuar shume me punen e sipermarrjeve private prandaj po ti them keto.Para ca vitesh bashke me burrin kemi pasur nje qender interneti e cila po ecte shume mire por me kalimin e kohes filloi te binte pasi njerezit filluan ta merrnin internetin ne shtepi dhe u perhap shume perdorimi i smartphon-eve prandaj vendosem ta mbyllim.Tani kam hapur nje pike sherbimesh (rimbushje,pagesa te ndryshme etj) e cila po ecen mire deri diku.Paralelisht hapa edhe nje dyqan rrobash e cila nuk eci fareee sepse zona ku e hapa ishte shume e papershtatshme dhe nuk kishte fare interes nga ana e njerezve dhe me ngelen veshjet stok.Pune 2 javesh e mbylla sepse dola me humbje.Prandaj po te them qe duhet te gjesh dicka qe realisht do te sjelli fitime sepse puna e biznesit eshte e veshtire.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?