Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Pak muhabettt
Prsh nena dashta me qel ket tem e me bo kapak muhabet. Kur jeni met shtatzan ose kur keni dasht me met shtatzan cilat jon kon thanjet se ju kan thon tjert bone kto ose haje kto se e bon qik ose djal... un veq e di se mkan thon ha ftoj se tdalin thmija e mirne jo per gjini haha
L . Z (4 muaj më parë)
L . Z (4 muaj më parë)
Shum e shum sene tpaverteta se kto gjera i ka zoti ndor e jo njerzit
L T (4 muaj më parë)
Une po ju tregoj disa gjera: 1. Mos trego sakt cili muaj por nje me pak se lind femija vone 2. E kam ndje shume heret te leviz beben ( por nga nje here ne dy dite kse nje here ne dite pasi jam veq 18 jave dhe jam pak e dobte edhe shume i ndjej gjera shpejt) me kane thene qe vajze. Mjeku me ka thene djale 3. Kur ju kam tregu qe ne ultraze beba eshte ievizshem me kan thene vajze 4. Mos i ofro ushqime ne bark se del beba me nishan 5. Placenten e kam ne anen e majte dmth qe eshte vajze, une e kunderta. Beben e ndegjoj ne anen e djatht dmth vajze. Une e kunderta... etj etj
Bebi Bebushi (4 muaj më parë)
Disa thanje ktu psh nese lakmon shtazane ne nje shtepi diqka nese sja jep mbushet shpija me mi. Kush haron diqka behet i asaj gjinie beba. Kur han msheftas diqka del beba me shenja. Kush han njell dhe turshi lind djal. Kur zbukurohet nana lind djal. Kur fryhen buzt lind vajz etj etj budallakina si besoj asnjeres
Bebi Bebushi (4 muaj më parë)
Un ne nje shtepi kur e kam lind vajzen e pata haru cucllen e vajzes ajo plaka u bo zeher se nuset lindin vajza dhe me tvertet aty mo djal su lind po tre nuset tre vajza hahahaha hala qeshi si ju ndjella vajzat. Ndersa un pervete sbesoj ne kto gjera
Rina Anir (4 muaj më parë)
pasi mbeta shtatzan shume kush em thojshin djal e ki se teper flejsha ne gjume, tere diten em merke gjumi. llafe koti ama vertet djal linda.
Sil Vi (4 muaj më parë)
Un ne shtatzani kam henger shum embelsira gjat gjith kohes, u coja dhe naten, dhe bera cun.
Engela Siar (4 muaj më parë)
L.N shum thone nese ha embel ne shtatzani lind vajz nese preferon te kripurat lind djal, un per vete nuk i kam dash embelsirat fare ne shtatzani dhe gjellrat e renda me yndyr. dhe mishin si kam pas ngren dhe bera djal se di si ka rezultu te te tjetet vallai
Dita3 (4 muaj më parë)
Gjyhsja ime ndjere past sa here me shihte. Djale djale se je fry keshtu. Spo te pihet caji andej kendej. Aq shume ishte e bindur sa kur me tregoi mjeku gjinin nuk u befasova hahah. Isha duke i thene e di se me ka tregu gjyshja hahhaah.
L . Z (4 muaj më parë)
G...m... hahaha me torte po de kto veq hajt fjal te njerzve po qa me bo ishalla kalon mir edhe e ka me ymer :)
L . Z (4 muaj më parë)
Arieta d po de veq thash mos ki ni diqka hahah se as une sbesoj veq thash tfolim diqka
G.. M.... (4 muaj më parë)
Hahah l.Z pata ba baby party per kunaten e madhe(vllaut) dy jav para se me lind. E kunat dyt ish 2/3 mujsh shtatzan paten pru torte ngjyr pembe edhe me qokollad. Ju kishin tek kunates dyt ha torte pembe se qik ban. Kto veq hajgare ishin ama kunata ka me lind qik mujn tjeter
(4 muaj më parë)
Hahaahaha s besoj qe ka lidhje, sidomos jo per gjini hic se hic. E per te mire sdi.

/komuniteti

/anketa

Nëse do të mund të zgjedhni mënyrën si do të lindni, cila do të ishte?