Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Me ndihmoni
Pershendetje nana kam bebin 6 muajsh kam fillu me ushqime po shqetsimi im eshte se bebi nuk e han ushqimin e shtyn me gjuh po mundohem shum ta ushqej po sdi a nuk po din me hanger a sdi qka osht puna jam bo shum merak akeni pervoj ndokush apo eshte normale deri sat msohet me hanger ju flm
Erona E (4 muaj më parë)
Tanna . (4 muaj më parë)
Shume normale Erona. Une kisha harru krejt ket proces me femiun e pare si kam hjek deri sa u mesu, e i dyti ashtu njejt refuzonte ,uhhh thash hiq spo dojka me hanger ky ahhaha. Amo me kohe shkojn duke u mesu, veq shume durim e dashur se dhe per bebat vshtir jane keto sfida. Siq kan thwn fillo me ushqime te legeshme e mesohet gradual. Ju boft shendet loqkes
Engela Siar (4 muaj më parë)
Eronda un e kam cunin 4 muaj +2 i kam fillu pak ushqim me rekomandim te mjekut dhe cuni ka shije qe nuk i do i shtyn me gjuh lugen provoji te gjitha shijet kush ti pelqej jepja se un vallai kam mar nga ato puret e frutave qe jan te gatshem me kavanoz te vegjel qe jan vetem per bebe 4 muaj qe pergatiten nga kompanit Hipp - Baby Dreams- Bio etjer pastaj i jap nektarina , pjeper , moll , dardha i pres thelen dhe ja fus te goja ai thith lengun shum i pelqen, provoi keto se shum mir i ben . Ta kesh me jete e me shendet bebin e dashur
Visa G (4 muaj më parë)
Erona n fillim ja bon ushqimet pak ma t trasha se qumeshti se bebi o msu vec me thith dhe e ka zor un ditet e para pata fillu me miell orizi me sa m kujtohet e ja pata pre cucllen shishes ja pata bo biren me t madhe ja jepja me shishe disa dit pastaj kam fillu fhe perimet edhe ato si fillim t holla disa dit
Ive Ive (4 muaj më parë)
Eshte normale deri sa te mesohet per te ngrene por tani eshte edhe koh e keqe per femijet se eshte shum.nxehte. ja kam filluar me heret ushqimin vajzes dhe i hengri gjitha perimet dhe frutat biles me.oreks tani qumeshtin dhe ja jap ne gjum tjerat i nxjerr. Ishalla ndryshon puna ne vjeshte. Mos u bej merak se ne fillim gjith bebat e nxjerrin. E paq me jet

/komuniteti

/anketa

Nëse do të mund të zgjedhni mënyrën si do të lindni, cila do të ishte?