Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Beba 7 muaj
Pershendetje nana deshta tju pyes kur kan fillu me ndejt ult bebat e juaja djali ka 7 muaj e 1 jave dhe ende nuk qendron ulur pres pergjigjet e juaja ju faleminderit
Erona E (6 muaj më parë)
Erona E (6 muaj më parë)
Faleminderit shum te dashura sdi jom bo merak pak po ishalla po fillon me qendru ult kshtu me u zhagit erotullu mire po dhe kur zhagitet nga mbrapa shkon sdi ndoshta dhe qe esht pak i shendosh ma ngadal po shkon ti keni me jet bebushat e flm per fjalet e mira
(6 muaj më parë)
erona knaqu sa e ki qashtu se ki me thon mir koka kan hahah kur ti vin koha hiq sun e nal mos ta nin as ni fmi so njejt
Lora ° (6 muaj më parë)
Ske nevoje me u brengose , vendose ne toke ofroj lodrat edhe vetvetiu i vjne koha kur do rri ulur. Asnje femije nuk eshte i njejte . Edhe djemt e mije kan dallim shume te madh.Djali i i vogel 6 muaj e 1 jave ka ndejt ulur edhe tash eshte 8 muaj e 2 dite ece kemba-doras , kapet i ben disa hapa ashtu. Kurse djali i madh ne kete moshe ska ndejt ulur po ka shku barkas. Keshtu qe shijoje rritjen e djalit e mos u streso ,vetem te jen me shendet.
Nita ^ ^ (6 muaj më parë)
Erina edhe vajza ime i ben 7 muaj po akoma vet nuk rrin
Ajnure Bajrami (6 muaj më parë)
Erona fare mos u brengos cdo femij e ka zhvillimin e vet. Edhe une jam bere shum merak vajza ime 10 mujshe filloj me ndejt ulur tash rrin shumm mir.
Ive Ive (6 muaj më parë)
Vajza ime 6 muaj e 2 jav ka fillu mu qu vet u mundoja ta lija un ndenjur por rrezohej , pastaj filloi vet pa ndihme. Varet te femijet jo te gjith jan njesoj.
(6 muaj më parë)
Vajza ime me 5 muaj ka qendru mirpo u duft mi nejt gati, me 6 muaj ka nejt vet, po nese don mej msu diqka gjithmone ushtroje, sepse vajza ime u zhagit me 9 muaj se shum rrall ntok e kemi lan prej femijve tjer smujsha,e ti djalin ule ne kthes apo ntok dhe vendosi jastek ne dy ant dhe mbrapa, jepi diqka qka atij i ben pershtypje naj loder tre, dhe besoj ka mu msu shum shpejt me nejt vet ulun.

/komuniteti

/anketa

A keni udhëtuar në tremujorin e tretë?