Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Urgjentt
Nena uroje te jeni mire ju dhe femijet e juaj, te dashura une neser kam me u operu per veshk besoj qe disa prej juve e dini gjendjen time, une po ju shkruaj se gati qe 4 dite kam pas temperatur dje e kam pas termini per operim po ma kan shty deri per neser puna qe me i perdor disa antibiotik une diku po lexoj qe shkon tek bebi permes gjirit diku po thot jo e une jam tuj rujt bebit gji qe e kam nxjerr me pump po spo di sa eshte e vleshme pasi qe une kom marr antibiotik edhe ato dite e tjera kam pas temperatur nashta ka shku ne qumsht, spo di a mi ble djalit qumshtin mja pregadit a me lan qita me ja jap une kam me ba full narkoz masnej edhe 2 dite tjera sguxoj me ushqy djalin. djali me 23 i ban 2 muaj.
... Zmr (2 javë më parë)
Sarasara A (1 javë më parë)
Qysh kalove ne operacion...Zmr
Vjollca 2018 (1 javë më parë)
.. Zmr veq deshta me te uru suksese gjjst operimit ishalla sa ma shpejt sherohesh e kthehet te bebi.... P.S.Na lajm si je kur tkish mundesi
Dona F. (2 javë më parë)
Mjeku duhet meta pershkru antibjitikun qe nuk i bon gja bebes un ashtu kom pi antibjotik edhe i kom dhan gji se mjeku um tha nuk i bon bebes kurgju
Ana Jana (2 javë më parë)
Sigurisht qe merri qumsht djalit smundesh me lan pa pi 2 dit ose qe ki gji boll nxirre me pump edhe leja ne frigorifer ishalla kalon mir ne operim
Em...ali ... (2 javë më parë)
operim te sukseseshem zmr e paq me jet te gjat bebushin me gjith ty e familjen tende ...sa i perket antibiotikut dy or para se me pi antibiotikun nxjer qumsht edhe ate e ruan ne feigirifer ndersa bebin e ushqen po ne at moment se dy or para se me ardh koha me pi dozen e radhes antibiotiku vetem esht shpernda neper trup ...ban sa.ber pak me qumsht pluhur pak me qumsht tendin ke mi kalu kta dit te veshtira zoti ta lehtsoft ....po perseri konsultohu me mjekun profesionist ...
M N (2 javë më parë)
E dashur se pari te uroj operim te suksesshem dhe sherim te shpejt . Zoti ta lehtsoft. Sa i perket pytjes , sigurisht me se.miri pyete mjekun per shkak antibiotikut se ka antibiotik qe lejohen edhe gjat gjidhenies ,shpresoj te gjesh sa ma pate pergjigjen e problemit.
Lenaa .. (2 javë më parë)
poo ti pyte ate qe ta bane narkosen,eh din ma mir..! askend tjeter mas pyt perveq tij se ai e din a ben ajo a qyshh..
Lenaa .. (2 javë më parë)
Zmr i jep qate qumshtin qe e nxjerr me pomp..!
Elsa >>>> (2 javë më parë)
Zmr mos pyet asnji pervec doktorreve per kete pune se cfare thot nji se thot nje tjeter.Ne japim keshilla per gjera qe nuk rrezikojne shendetin e femijes por kur vjen puna ketu vec mendimet e profesionisteve vlejne se ata e dine me mire.Te uroj sherim sa me te shpejte.
... Zmr (2 javë më parë)
Lenaa qka i ki jap ti gjat qatyne 24 orve ?
Lenaa .. (2 javë më parë)
Zmr pyte ate mjekun qe ka met operue per antiobiotil ae din a ben a jo,ska lidhje gjinokologu me kta,e per narkos pyte ate te narkozes sa sduhet mi dhen,leje fjat e grave,unn jam operue vitin e kalum edhe un e kam pas ne gji,djalin w pyta qat mjek qe kish nen operue tha antiobiotil ski veq ahap per dhimt ibrufen poo me mg ma pak,eh per narkos tha pyte ate ae din,edhe kur kam shkue me fol per narkos mka than mundesh me nxerr me punp,me ja dhan mas anena,mi dhan gji mundesh dei sa te hysh ne operim,mbas operimit 24 ore jo mi dhan,edhe kur don li dhan nxjerre me pomp ate gjuje mas ja jep djalit ,ashtu pata veprue 2 her e pata nxjerr i pata dhen tani djali,edhe un jam kan full narkos..!
... Zmr (2 javë më parë)
Faleminderit te dasshura po mjekt e dijne kreit se une jam operu edhe ne shtatzani ne mujin e shtat per te njejten arsye, edhe dje kur isha than qe kan pyt ne gjinekologji per ket arsye, ama kshtu grat pom thojn nryshe po lexoj nryshe spo di.
Genta . (2 javë më parë)
A i ke tregu .mjekut qe ushqen femijun me qumësht gjiri? Se kur perdor antibiotik nuk guxon me ushqy ma femijun, vetëm nëse asht ndonje antibiotik qe lejohet ne gjidhenje. Te uroj shumë suksese, kalofsh si esht ma mirë.
Mami Meneses (2 javë më parë)
E dashur per pytje sdi qka te thom veq dashta me te uru sherim te shpejt ty

/komuniteti

/anketa

Si e keni festuar apo si planifikoni të festoni ditëlindjet e fëmijëve?