Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Konsumimi i ujit pas lindjes.Nje.Keshill
Mfalni nena kom ndegju qe sbon me pi uj mbas.lindjes ...se di arsyen amo mu ma.lyp me pi uj shum .deshta ni prgj prej juve sa dit duhet mos me pi n djal t par kom pi shum
Ditaa <3 (2 javë më parë)
Nani Nani (1 javë më parë)
Bash pom vjen qudi kush tka than mos me pi uj ne spital apo llafe te grave Une jetoj ne gjermani edhe kam lind me operacjon qat nat qe kam lind mkan shti me pi uj shum veq mi bishin shishat u dashke pa qare me pi sa mvike me vjell qaq shum uj kom pi naten e par nuk e di pse mkan shti me pi aq shum uj edhe sum ka met barku i madh hiq
Sarasara A (1 javë më parë)
Qudi?!Mua perveti vet mjeku me ka than me pi deri ne 2l uj pasi kom lind.
Albana N (1 javë më parë)
Uji asniher nuk trash as shtatzan as mas lindjes asniher. Armiq trashsis sidomos tbarkut e kem brumin edhe sheqerin. Per ndryshe kto tjerat pa vesvese
K K (1 javë më parë)
lindjen e par skom pi uj kam hup pesh meniher lindjen e 2 t kom pi uj shum e mka met barku shum i madh
Boa Shq (2 javë më parë)
Dita pi uj sa me shum edhe me zori se tani eshte koha qe ke me shum nevoj per uj..un akoma e kam djalin ne gjoks edhe pse e ka mbush vitin ama un sa her qe pin djali gati gjysme litri uj e pi plus qe gjithkah te sillem pi uj..un perpara skam konsumu kaq shum po qe ne shtatzani shum uj pi
Elsa >>>> (2 javë më parë)
Qyqja ca spo degjojme,kush njeri i ndritur e paska thene kete...Uji eshte kryesori per grate gjidhenese pasi qumeshti i gjirit ka perqindjen me te madhe uje prandaj nenat duhet ta pine qe te mos dehidratohen dhe te kene me shume qumesht.
Umm Imara (2 javë më parë)
edhe mu pas lindjes shum uji mu ka pi haiq sun rrisha pa uj edhe tash sa her e ushqej bebin ashtu më kap një etje për të pirë ujë dhe nuk mundem pa pi , ashtu mthan dhe mu që nuk ban me pi pasi linda mirpo ma dojke organizmi tybe haha.
Kenza Ime (2 javë më parë)
Une ne dy lindjet qe i kam pas lindje normale pasi me kane sistemu ne dhome me kane sjell 2l uje me i pi dhe gjithe kohen vini e me kontrollonin a po e pi ujin dhe me thonin pije sa ma shume
Fitore S (2 javë më parë)
Mu mas lindjes vetem nga pak me thojshin me pi qato dy apo tri dit e para e tani pi sa tmunesh bile edhe tu i dhan gji bebes me thojshin me pi uj
Ditaa <3 (2 javë më parë)
Normal kom lind amo jo veq qe tmet barki i madh po se di pse than sbon me pi .amo un prap se prap po pi uj qaj langje .sa per bark se di hiq po mendoj me.ngjit ni korset mos mbet barki ashtu i madh i varun .flm per prgj.
L . Z (2 javë më parë)
Mu uj sum kan jep mkan jep qaj fenchel me pi uj jo. Nejse une kom lind me operacion nashta ma ndryshe
Florie Kurti (2 javë më parë)
Edhe une uj pi shume e sidomos pas lindjes, gjethat lodhje e lyp organizmi ujin
Albana N (2 javë më parë)
Edhe un kom ndegju 3 dit e para mos me pi hiq tona mas 3 dite kapak arsyeja se met barku i madh mas linndjes. Fjal tgrave un perveti pa uj smuj hiq si linda si pa lind ujin e kom nr.1
M N (2 javë më parë)
Pi sat mundesh se trupi dehirdrohet pershkak tu u pastru, deri 2 a 3 litra m kujtohet mbas lindjes i pisha . Veq qka t pastron edhe t ndihmon met ardh qumshti ma shume se diqka dem ska prej ujit . Te boft mire

/komuniteti

/anketa

Si e keni festuar apo si planifikoni të festoni ditëlindjet e fëmijëve?