Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Keshille per ata qe duan te dobsohen
Prsh mike shpresoj jeni mir te gjitha,thash ta ndaj me ju pervojen time per dobsim,un kisha mar do kg dhe asesi sun i zbrisja edhe pse nuk haja buk ish e kot deri munlodh organizmi dhe u semura..tash tek un funksionoj kjo metod: un gjat dites buk nuk haj perjashtim veq 1 flet buke te holl,gjellrat sallata i haj ashtu,ne nderkoh konsumoj dvopek sedi nga ju si i thuajn buk e that qe esht e rreshkur shitet ne markete jan copa tvogla dietale,mu mka ndihmu shum swdi sa kg kam humb se ende sjam peshu por duket dhe cdokush qe me sheh me pyet cfar diete mbajta...mpuc
Ylli Mamit (2 javë më parë)
Em...ali ... (1 javë më parë)
mami 2019 me sa di un ben problem se ket qaj e perdorja per detoksifikim te trupit ...manjolla provoe se sdo kesh dem vetem dobi
Mmami 2019 (1 javë më parë)
em ali a din qaji i gjelber ose kanella a bene gjate gjidhenies te perdoren
M N (1 javë më parë)
Amin flm shume ,po e lexova edhe une diku ktu ne arkiv te portali qe kanella dhe qaji i gjelber ,insha a llah edhe kta do i shti ne list hahaha .
Em...ali ... (1 javë më parë)
faleminderit e nderuar ...po tash sigurisht me esht msu lukthi se qe 1 vjet e gjysem gati qe i kam humb ata kg e teper ...e zoti te ndihmoft edhhe ty ne vendoseshmeri po mos e anashkalo me pi uj sa ma shum edhe qaj te gjelebert me kanel ose qaj ginger me lemon ...
M N (1 javë më parë)
Faleminderit emine,po ti je shembull se sa mire i ke largu kg une kom arrit afer 80 kg e po du bile deri ne 70 me ra ,mujsha edhe 60 in sha a llah pse jo . Ashtu dje fillova i reduktova krejt embelsirat dhe buken me porcion mat vogel ... e do mundona in sha A llah me zavendsu me ma shume pem e perime dhe uje . In sha A llah e dashur nuk t kthehen ,ma mer mendja qe tash veq tu ka msu organizmi me ma pak ushqim dhe mbetesh me ato kg qe je ,te pershendes .
Em...ali ... (1 javë më parë)
suksese ylli mamit edhe manjolla ...per diet nese flasim un jam.ktu nga 90 kg ne 60 kg arrita me dieten qe e venddosesha vet qka te ha dhe qka te pij por nje her ne jav beja edhe ushtrime....po prap kam kujdes ne ushqim tani jam 61 kg dhe shpresoj mos te me rikthehen asnjeher kg qe i kam pas .
M N (1 javë më parë)
E dashur ,une prej sot fillova dieten dhe ushtrimet . Kesaj here e kom mar me seriozitet se kogja kg mjan shtu . Gjerat e embla me jan hargju dhe se kom ndermend me ble te pakten e di qe ska asgje per te ngren embel hahha se kogja e fiksume kom gjen mbas embelsirave dhe fillova edhe me ushtrime nga 30min per start . Faleminderit per keshillen,edhe une do provoj vetem nje rrisk buk ta ha ne dite dhe me perime e peme ta ushqej veten shpesh e nga pak.
Ylli Mamit (2 javë më parë)
Flmmm po edi ama spo kam koh hic aman nonstop heci shum veq ket aktivitet e kam se djali don te shetite dhe me ate gjith kohed
L T (2 javë më parë)
Ne nderkohe merru edhe me ndonje aktivitet fizik pasi qe te ndihmon me metabolizmin dhe nuk i kthen kilogramet.

/komuniteti

/anketa

Si e keni festuar apo si planifikoni të festoni ditëlindjet e fëmijëve?