Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Shetitja e par e bebit
Nana kur i keni qit bebat per her te par me karroc? a me e vesh shum trash? Kur keni mujt me dal me beba psh ne markete me ble harq ose me pi kafe
Elda Sadri (5 muaj më parë)
Arieta D (5 muaj më parë)
Djalin e madh, dmth fmin e pare e kam qit prej shpise mbas 10 dite kam shku te nana me bujt, ka qene teper ftohte 2016ten, prej shpis n kerr prej kerrit n shpi, kam ndejt nje jave e kshtu kohe pas kohe kam shlu atje, e me dal me te kur i ka ba nja 4 muj hahahaha, edhe ate mrena ne albi mall hahaha. Deri ka dal syni pranveres hic se kam qit, se une pak paniqark burri 10 fish ma shume. E kemi axhen e burri ne oborr nja 20 hapa ma anej, u ndal rryma nje dite, s kishim qysh me nxeh shpin, e ata shpoeetin me dru mrena, ky e dhezi kerrin e kish nxeh mire tha shtine n kerr qetu para dyrve e dalim kah dyrt tona e hyjme kah dyrt e tyne, dmth i njejti oborr eshye ska as mur as kurgje hahahahahahha. O zot kur e kujtoj teper m keshet, ama qaty se ngova thash mos ja fut kot, ec n kam e qojme se kane me kesh krejt me ty.
Ina 86 (5 muaj më parë)
Mbas 1 jave edhe une,aq sa u bera mire vete :),,,per kete kohe vishi nje kanatiere hody ,bluze me menge te gjata dhe tuta (,ose body mengete shkurtra dhw ato kominoshet per beba ) dhe mbuloje mire ,dil rreth ores 10 paradite,rreth 30-45 min diten e pare duke e zgjatur kohen cdo dite nga pak,,,nese eshte kohe me diell te mire mbaje ne dore nja 5 min ne diell te marre vitamine D,,,,2-3 dite e ja merr doren cdo gjeje :)
Vlora . (5 muaj më parë)
Mbas 1 jave per qdo dit edhe pse dimer u qellu ..as nuk i kam vesh shum trash as kurr sme jan ftoh.
Lanika Lanika (5 muaj më parë)
Si i ka bo 1 jav se edhe mu mu ka dasht mu forcu pak prej lindjes edhe trash se veshi dhe aq sepse nese msohen nonstop nxeht pak mu ftof koha smuren meniher
Elda Sadri (5 muaj më parë)
Une kam lind qe 2 jav e kam fmin e par e qata spo di
N K (5 muaj më parë)
Nina une hiq nuk di me e vesh djalin holl hahaha gjethmon them qetash kom me vesh ma holl prap perfundoj me dy tri sene hahaha
Nina Aa (5 muaj më parë)
Une ne qershor kom lind kom dal mbas dy dite veq normal kur nuk ka qene shume diell e tash dal cdo dite minimun 30 min edhe nuk e veshi shume trash veq e mbloj mire edhe kapuq i qes pershkak te vesheve mos me i hy fryma .. per mendimin tem mos e mso me vesh trash fiton imunitet ma shume edhe qite cdo dite ka 30 min ne ajt te paster ne shi ne bore gjithe duhet me ju pershtat klimes edhe beba..
N K (5 muaj më parë)
Une pas dy jave kam dale e dashur ka qene koha shume e mire fillimi i qershorit e ti tash duhesh me pas kujdes nga pak se ajri eshte i ftohte, veshe mire kapuq e krejt trash edhe mbloje ama shall mos i qit se ajrin qe e thith prej shallit i ben dam

/komuniteti

/anketa

A keni udhëtuar në tremujorin e tretë?