Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Teme e lire
Nana une i vendova femijet ne gjume, e qita ni kafe per veten edhe hyna ne portal haha thash ta hap nje teme....dashta me i dite mendimet e juve se sa femije mendoni qe jane taman per nje qift ose sa femije keni deshire ti keni? Rrall apo shpesh?
Shoh qifte qe kane vetem nje femij, dhe mjaftohen me aq, nana jem thot 1-2 si asnjo hahah :D c'mendoni ju?
Kur mendoni ta keni lindjen e fundit? Kjo sdiskutohet varet edhe kur ka thene Zoti mirepo ju kur mendoni cila asht mosha ma e mire per lindjen e fundit
Le L (5 muaj më parë)
Ede Ede (5 muaj më parë)
Qefi jem osht 2 djal e vajz tash ta shoh a po ja qelloj me bo edhe ni vajz haha. Qysh e ka shkrujt zoti veq le te jen femije te shendosh. Se koxha po dojn pun e perkushtim valla veq shpresoj te na shperblehet mundi e sakrifica qe bojm per ta.
Nina Aa (5 muaj më parë)
Ton jeten kom thon plot plot femij po tash me ni bebe shume pune shume perkushtim .. Ishalla me ruhen nervat edhe per najnjo ahah.. Femija osht bekim qysh te thoje zoti ma mire prap..
Nina Aa (5 muaj më parë)
Ton jeten kom thon plot plot femij po tash me ni bebe shume pune shume perkushtim .. Ishalla me ruhen nervat edhe per najnjo ahah.. Femija osht bekim qysh te thoje zoti ma mire prap..
Le L (5 muaj më parë)
Faleminderit shume nana te dashura qe keni nda kohe per te shenuar mendimin tuaj . Dasht zoti te ju plotesohen gjithave deshirat ashtu sic keni qejf ju dhe ashtu si esht ma hajr per neve. Kush nuk ka hic in shaa all ll ah e gezon zoti sa me shpejt . Edhe une kam deshire 3 ose 4. Burri thote qe ka deshire 4 haha e te kqyrum. Ndersa sa i perket moshes kam deshir sa me e re me i kry......Vetem te kemi shendetin dhe te jemi mir tjerat si ta ken shenu zoti
Ol . (5 muaj më parë)
Une i kam dy femi , vajzen gati 5 vjec , e djalin 2 . Kam qef edhe nje pas 2-3 viteve , se kta dy i kam bere ne moshe te re , duhet edhe nje ne pleqeri ???? haha
Boa Shq (5 muaj më parë)
Le L un e kam nji djal 13 mujsh..shum i du fmit e dua te pakten 3 me mi fal zoti..tani j baj 5 muj qe kam pas abort spontan e shum me qef e kam nji bebe tjeter ama dick si me frik e kam me ja nis.. qe 2-3 her kemi pas marredhnje te mbrojtur qe nga aborti ama vec aty po me rrin mendja krejt me kap ankth i madh e se di ndoshta sjam gati..23 vjec kam ba itash e me qef para se me i ba 30 kisha me dasht me i kry fmin .. sa ma e re aq ma durim plus i ban te zot e vetit e mrapa i con ne shkolla ne kopshte e mrapa munem me fillu i pun a i dicka dmth me ken ala ne koh edhe per vete.. qef si te gjith i kam edhe me i pas dy gjinit ama ishalla gjithcka ne dor te zotit e na i fal te shnosht e te hajrit
Ive Ive (5 muaj më parë)
Un e kam 1 vajz shum te urt . Deshira eshte ta kem edhe 1 vajz tjeter, por duke e njoft veten sa e padurueshme jam mendoj se do mjaftohem vetem me 1 fmi.
Dion Noar (5 muaj më parë)
Une kom 2 djem kom qef mi pas 4 nese e ka shkrujt Zoti edhe 2 qika mir isht kon haha po gjinia ska rendesi vec tjen shnosh :)
M N (5 muaj më parë)
Lea po qashtu dit sotit nuk po rrin bashk e leje mo kur t bohen tont per mu martu hala ma bet bohet haha. Mirpo sdi vajzen tek e din qe ke me qu dikund me jetu e jo shtatzanit e lindjet kur e din qe ka mi perjetu nese e ka shkru Zoti dyqysh e ndjen se edhe ajo ka me hy ne likur tonde . Se ajo lidheshmeria vajz-nane ma mer mendja osht pak e ndjedhme se djal-nane edhe pse fmijt jon gjith njesoj ,dashuria per ta eshte e barbart ,mirpo se di tek kjo pjes jom shume e ndijshme kur ta mendoj m kahet . Zoti e boft mat miren per ta dhe neve .
Lea Sadiku (5 muaj më parë)
Edhe mami jem thot ma mire dy femije,boll jon hahahah. Ama edhe un e kam nje vajze,deshiroj ti kem 3 femi ose 4. Dy vajza,dy djem. Normal nese e ka shkru zoti. Femijet jan bekim,me nje ose dy nuk e kisha lon,veq ne raste kur osht ne pytje shendeti e gjana tjera. Kom qef me pas shtepine plot. M.N n’ket kohe edhe djemt po shkojne dikund po martohen,spo rrin mi bashkesi,thuajse njejt po i bjen
Majlinda Bekteshi (5 muaj më parë)
Une tani jam shtatazane ne femije e dyte te cilit gjinin nuk ia di edhe dua te mbetet befasi deri ne lindje, femijen e pare e kam vajze 2 vjet e 3 muaj, shtatzanitr i kam shume te veshtria, fillimet e shtatzanis me shume te vjellura, infuzione, etj, nga java e 20 fillon me mu zbut mitra qe duhet te mbaj regjim shtrati strikt, edhe prap mendoj te kem 3-4 femije perkunder veshtiresive qe kame ne shtatzani prap deshiroj te kem shume femije sepse jane bekim nga Zoti.
M N (5 muaj më parë)
Pershendetje e dashur ,une i kom dy fmij me diferenc veq 11 mujsh mes veti ..djal dhe vajz. Deshira ime osht mi pas 3 fmij ose 4 edhe pse teper shume pergjegjsi e dert por apet A llahu qysh e ka caktu. Vajzat i du shume por kur te menoj qe ka me shku edhe vajza ime dikun mu martu shume m dhimbet e veq per qet arysje kaniher thom e lutem ma mire nashta me pas djem ,mirpo anen tjeter vajza pa moter edhe aj fshtir haha e kshtu qe apet nashta apet 1 djal e 2 vajza (qefi njerit) mirpo prap ato qysh e ka shkru Zoti . Lindjen e fundit nashta kisha pas deshire per 3 fmij kur ti boj 28 ose 30 vjet. Per 4 fmij 33.
M Kryeziu (5 muaj më parë)
Le L prshndetje te past ba mir Kafka e djalit gjum te ambl e ty in sha llah te plotsohen dshirat nga i madhi all ah e ti fal 4 fmi .. es edhe un shum kam pas qef 4 mi pas se me njo pak po all ahu ka dasht kshtu mu kan se e kam un ni djal mas 9 vitev martes edhe masi mi bani djali 3e gjys kam mbet edhe 2 her shtatzan po kam pas shtatzani jasht mitres edhe une shpresoj qe dom gzoj all ahu apet edhe me ni fmi po asht ne dor te all ahu ishalla . Po e Faliminderoj all ahun gjdo dit qe e kam njo. e juve nana ju plotsof deshira kalo mir
Lola 82 (5 muaj më parë)
une i kom dy vajza 11 vjet fjali 6 e gjys edhe ma nuk mendoj me ba ma ishalla i run zotii krejt fmine e botes edhe te mit
Fitore S (5 muaj më parë)
Un 3 fmij kam qef ti kem burri veq dy kshtu sdi qysh kem me ja ba ahah ja me ngu ata ja ai mu tash kem fillu me kismet zotit me nis tdytin fmi nese do zoti
Rina Anir (5 muaj më parë)
Le L djali jem hala ska flejt tu provu me qit ne gjume jam, ne mengjes nuk zgjohet para ores 9 pastaj po e zen gjumi mezor pasdite. Shume kam deshir ti kem 3 femij nuk ka lidhje gjinija ( kuptohet qe do deshiroja ti kem dy gjinit por Zoti e din me se miri) lindjen e pare e kam me operacion tani po e planifikoj shtatzanin e dyte nese don Zoti. edhe shume afer nuk kam deshir se edhe jam ne pune e per djalin kujdeset vjehrra, ishalla me shendet e fat jane te gjithe femijet.
Le L (5 muaj më parë)
Fatma, gruja e dajes tem 4 femije i ka lind me prerje cz. dhe cdo 1 vjet diferenc hiq ma shume per shkak te moshes se shtyer qe e ka pas +35 u detyru mi lind shpesh e shpesh. Ajo jeton ne Franc dhe falemnderit Zotit 4 femij i ka lind me op dhe esht si e ma mire edhe ajo edhe femijet Per ty e deshiroj me te miren si te ta doj zemra Faleminderit per mendimin tend
Fatma 1 (5 muaj më parë)
Qefi jem eshte 4 femije, 2 vajza dhe dy djem ose 3 vajza dhe nje djale, dmth nja e kam tash nje djale e jam prape shtatzan qike mka than... Vjerra edhe mami jem mthojn ma mire djale e qike e tjere jo masi i kom lindjet me prerje cezariane.. Shendet

/komuniteti

/anketa

A keni udhëtuar në tremujorin e tretë?