Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Chlamydies
Nena pershendetje shpresoj te jeni mir deshta tjy pyes diqka
.... I kom bo analizat qe mka than mjekja e ne analiz mka dal infeksioni chlamydie, mi ka qit 2 lloje t hapave njo mka than me perdor bashk me burr qe ish antibiotik, e tjetri osht qe kom me perdor nvagin amo burri i perdor edhe hapat e depresionit cymbalta 30mg e pa ka shum tenperatur a osht normale se mjekja sen shpjegim sum dha veq tha duhet mi perdor, pi qes ne mur hapat qe jom ti perdor
A K (5 muaj më parë)
um (5 muaj më parë)
Nuk di qfar te them rreth Klamidas,por vetem te them kujdes e mos tento per shtatzani deri te sherohesh plotesisht. Une kisha infekisonin Ureaplazma esht pak ma i leht se klamida ose te them gati njesoj jan te rrezikshme per frytin dhe mund te shkaktojn abort.Une kam abortuar sepse infekisoni se ka lan zhvillimin e embrionit ashtu si duhet.Edhe ne kemi perdor terapi me burrin..edhe mas dy jave e kam vazhdu prap.Deri ta shof vetem qe po sherona plotesisht.Nese ka mundesi mi shenh emrin e hapve dhe vagintave.E sa i perket burrit qe merr qetesuses nuk di qfar te them.Por duhet me dit mos eshte alergji diqka ne permbajten e hapave.Nese jo ,ateher bisedo me gjinekologen edhe pse po i len shum punt tangall ose gjysSherim te shpejt
Lora ° (5 muaj më parë)
Kjo eshte antibiotik edhe duhet te merret aq sa iu ka rekomandu mjeku 5 deri ne 7 dite çdo 8 ose 12 ore. Per efekte ansore ne kombinim me barnat tjera pyte mjekun ose ne barnatore , por nuk besoj qe ndikojne negativisht nese merren qe te dyjat ,lexoje edhe udhezimin e perdorimit se kan info edhe aty. Gjithe te mirat.
A K (5 muaj më parë)
Amin inshalla albana flm shum zmr
Albana N (5 muaj më parë)
E dashur un nuk kom pervoj veq dasht All ahu e tkalon shum shpejt e tgzon zoti me ni fmi tshnosh e t hajrit amin

/komuniteti

/anketa

A keni udhëtuar në tremujorin e tretë?