Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Cikli pas lindjes
Nana se noshta pe teprojm shum pytje haha amo dashta mju pyt cikli kur vjen pas lindjes. Un te hanen i kom ba 5 jav qe kom lind kom pas prerje vaginale edhe nja 10 dit kom pas gjakderdhje kapak mo masnej skom pas. Qe 1 jav mkan ra penjt po prej dje kom gjakderdhje. Tash spe di a osht cikli apo nashta naj pej mrenda qe u ra e ka shkaktu gjakderdhje. Dhimt gjith kom pas para ciklit shum tmdhaja tash kso heri hiq skom veq gjoksi mu ka fry. Spo di mos o shum heret me ardh cikli. E kom pa qe nanat gjidhanse cikli vonon e un djalin e kam me formul veq najher ndit ja jap gjinin ka 1 pik se skom.
Ede Ede (4 muaj më parë)
Sil Vi (4 muaj më parë)
Hahahahah mos fol mo paske historin time, dhe cuni i'm njejt kshu ka pas eshtrat e fort marshalla, dhe un kam pas lindje shum te veshtir dhe esht akoma heret.
Bebi Noar (4 muaj më parë)
Sil vi ahhah ruju moter se sju besohet burrav hahahah, un shum po tutna se kom pas ni lindje shum t veshtir, edhe si mi ka ba djali 3 dit e ka qu kryt perpjet ahgaga, vjerra jem fmin e dyt kish met mas 7 mujve, tha merdhen menstracionet meniher edhe e qojke kryt djali i madh, eh ishalla niher jo se as un sdu, ede eber shtir asht me dy un sun e paramendoj me met apet shtatzan
Teuta Sefadini (4 muaj më parë)
Un kur kom lind djalin 5jave nuk jom pastru prej lindjes kom pase gjakderdhje kapak , mas 5jave mu kane ndal edhe deri mi ka bo djali gati 9muj sme ka ardhe cikli se djalin e kom ne gji edhe pin shume e mjeku mka thane osht normale sa ma shume qe pin gji fmija aq ma shume vonohet cikli
Ede Ede (4 muaj më parë)
Bebi Noar haha edhe vjehrra ime kshtu me tha po njeher duhet me u rujt koxha mire haha se njo edhe sun pi dal ne krye e lere me dy tvegjel.
Sil Vi (4 muaj më parë)
Laura hahahahh ma shtive friken, edhe pse mua mu be cuni 7 muaj edhe hala Skam ngel, se dhe mua mkan ardh direkt I rregullt,, ede ber ka raste qe edhe nuk je pastruar mir mua me ka zgjat goxha pastrimi pastaj direkt cikli.
N K (4 muaj më parë)
E dashur besoj qe cikli eshte, mu me kane shku 30 dite te lindjes mandej fiks mbas nje muaje me kane ardh menstruacionet dhe keshtu qdo muaj se kane huq hiq hahaha po ndryshojke organizmi prej organizmit
Bebi Noar (4 muaj më parë)
Ede eber un kur linda djalin gjakderdhja me zgjati 4 jave, pastaj kaluan dy jave dhe me erdhe periodat, dhe tadh qdo muj i kam te rregullta, edhe un teper dhimt kom pas kur mka ardh cikli sa qe 3 dit rresht iniksione marrsha, e tash veq kur i shoh qe mkan ardh, vjerra jem thot qe nese te vjen cikli meniher pas lindjes mbet shpejt shtatzan hahah,

/komuniteti

/anketa

A keni udhëtuar në tremujorin e tretë?