Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Shtrengim barku ne shtatzani
Pershendetje, prej javes 17 kam si shtrengim barku per 3-4 sekonda dhe me pushon, isha ne kontrolle mire gjithcka, me tha me pi magnezium, ne javen e 22 mire isha cerviksi 4 cm, mirepo keto shtrengime nuk po me ndalen, sidomos sot, sapo urinoj kur ngrihem ne kembe me ndodh, dhe sapo leviz bebi nganjehere me forcohet, dhe disi marr fryme me veshtiresi, a i ka ndodh dikuj keshtu, kontrollen e kam javen tjeter po kam frik mos kam fillu mu hap, levizjet i ndjej here posht, here mbi kerthize, dhe barkun e kam larte e ndjej se nuk e kam bebin poshte, por prap po kam frike!!
Ana J Hoti (7 muaj më parë)
Ana J Hoti (7 muaj më parë)
Ma lehtesuat pak valla se shum po bahem merak po magnezium non stop, hahaha po valla e barku edhe mu sidomos kete jave me esht rrit e rendu goxha, ishalla i krym me te mira!
L T (7 muaj më parë)
Ne keto jave jane normale ato pasi pregaditet edhe trupi per lindje por si une edhe ti ashtu na kan nis para javes 20 haha. Dhe une kam nis shume me mundime e sun ngrihem rehat, sun levizi lehte barku me eshte rrit po edhe pak na kan mbet
Mami 1234 (7 muaj më parë)
Po Ana tnjejtin problem e kom edhe une pi javes 17 tash jam javen e 25 ama mjeku mtha osht normale edhe mu mdha magnezium direkt ish a all ah na ndihmon Zoti dej nfund
Ana J Hoti (7 muaj më parë)
Po zemer po mundohem me pi sa me shume uje, me te vertet kur po kam nevoj me urinu me forcohet me shume.
L T (7 muaj më parë)
Edhe mu me ndodh qashtu e dashur me shtrengohet i tere barku por nganjehere edhe beba mblidhet neper disa vende te barkut por at sigurt e veren. Mu mjeku ketu me porositi sa ma shume uje me pi dhe jo nje gote ne mengjes nje ne mjesdite por cdo kohe me pi uje dhe me urinu ma shpesh sepse kur eshte fshikexa plot atehere ndodhin shtrengimet. Mua me ndodh edhe kur shtrihem por tash ulem tek kreveti i salonit dhe aty pjeses poshtme i ngrihem kembet aty po pushoj tash
Ana J Hoti (7 muaj më parë)
Harrova me cek tash kam hy ne javen e 26

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?