Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

beba 6 javesh
Pershendetje nena
Kam bebushin gjasht jav dhe e mban doren shum ne goj sikur dojn ti dalin dhembet mendoj qe esht heret mirpo kur e vrejta me heret ju kishte ba pjesa nalt mi mish te dhmbev sikur e bardh ne disa pjes e u bera merak nuk di a eshte normale
A ju ka ndodh me femijet e juv kjo
Flm nese gjeni koh per pergjigjje e me falni se e zgjata!
Un 123 (7 muaj më parë)
Un 123 (7 muaj më parë)
Faleminderit shum nena do e dergoj ne kontroll shpresoj te i kaloj
(7 muaj më parë)
Mendoj qe shum heret mej dal dhambt, vajzes kshtu ju pat ban, ktu ngjermani mjeku ksaj i thot qe behet kur osht infektu diqka, ka shti naj send me bakterie apo durt e veta, ka ne barnatore mast ia lyn i kalon.
(7 muaj më parë)
Nese ka myk ateher i behet perbrenda edhe tek faqet dmth si pika t bardha . Mundesh ne google mi oa fotot se si eshte myku. E zakonisht bebet prej ksaj moshe fillojn vet i mbajn duart ne goj ,e kan disi si instikt t vetin. Per dhemb sma mer mendja se ende heret .
**mah-babies* * (7 muaj më parë)
Sikur myk po duket.Merre nje gaz sterile,nderkoh ne nje got perziej pak sod buke,e pak uj.At gazen e ngjyen ne at tretsiren e ja pastron ngadal e leht.Nqs nuk i kalon mundesh me marr mast per goje.
Un 123 (7 muaj më parë)
E postova foton tek muri
**mah-babies* * (7 muaj më parë)
Nqs mundesh beja nje foto,asaj pjese dhe postoje.Se kshtu nuk mundemi me dit per cka po behet fjal.
Un 123 (7 muaj më parë)
Pershendetje mah babies jannte bardha dhe te forta ne disa vende i kishte dal mi mish te dhembev si mund ta di a esht myk e dashur pasi skam pervoj?
**mah-babies* * (7 muaj më parë)
Mos ka myk ne goj fmiu,e nga sikleti mban doren ne goj.Eshte teper heret me ju zbardh ducat.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?