Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Shtatezania.
Pershendetje nena! Une jam nje vajze qe kam gati nje vit qe tentoj per shtatezani. Dua te theksoj qe ne analizat qe kemi bere me bashkeshortin, cdo gje ka dal mire. Kam degjuar per nje metode qe perdornin me para gjyshet, nenat tona. Qe quhet ferkimi. A ka ndonjera eksperience, dhe a ma keshilloni si metode?? Gjithe te mirat ????
Dansuela (4 ditë më parë)
Brik’ena S (3 ditë më parë)
Hhahaha bash valla ska faj burri qe mthot qa po shlon kontroll kur pi din kejt.
Brik’ena S (3 ditë më parë)
Ahaaa falemnderit dorina qata thash qa paska diqka qe spasna ni se un boll hulumtoj eksperte jam bo. Hahahahahha
Dorina Tina (3 ditë më parë)
Brikena -dansuela po mendon ngjeshja qe i thojm na ne ks hhahah, dansuela pershendetje nese ti i ki bo gjitha analizat duke perfshir analizat hormonale , kanalet me i shiku nese i ki te hapura dhe ki ovulim ateher je ne rregull vetem tento dhe besoj qe se shpejti mbet shtatzan mundohu me largu stresin se nuk qenka koh e gjat qe tenton per shtatzani pas ni viti mundesh me percjell edhe ovulimin te gjinekologu me shiku se a mos ki problem me ovulim , nese e ki ciklin e rregullt provo me pas mardhenie nje dit po nje dit jo , suksese ishalla mbet se shpejti sa per ferkim ne ne kosov i themi ngjeshje un e kam provu me ka then qe mitren e kam pas ne nje an dhe posht , e kam provu edhe at metod por ende skam mbet shtatzan , provoje edhe ti asgje dem ste ben
Bebi im (3 ditë më parë)
Ferkimi i thoni ju nga kosova ngjeshje! Thon se te ndihmon por un se kam provuar asgja mas nje vit e gjys kam mbet. Tani me fmi tj nje vit ka qe po provoj asgje ala. Dikush m bet shtir edhe pse doktorat thon je mir
Brik’ena S (3 ditë më parë)
Qysh po.mendon ferkimi se une spasna ndegju kurr kshtu?

/komuniteti

/anketa

Nëse do të mund të zgjedhni mënyrën si do të lindni, cila do të ishte?