Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Pershendetje nena te dashura
Pershendetje. Nena. Desha te ju pys po kam problem me tencjonin. Shum ult pom rri 70 me 40. Ma nalt se 90 nuk po shkon.Jam shtadzan ne javen e 12. Sedi qysh mja bo se po nihna shum ligsht. Faleminderit nese gjeni pak koh memu pergjigj ndoshta kush keni pas ket problem..?
Gentiana Btc (7 muaj më parë)
Gentiana Btc (7 muaj më parë)
Faleminderit. Bebi noar ah sa mire lindje normale. Une me operacjon 2 lindje edhe 3 prap qashtu hehe. Insh. All.Ah krejtve na ndihmon i madhi. A'llah edhe mu..
Bebi Noar (7 muaj më parë)
E dashur njejt edhe un kam qen gjate ter shtatzanis, e ne muajin e 9 mu ngrit tensioni, ni dit pa lind me shkoj koxho si shum, dhe me than te nesermit mu shtri spital, mu po at nat mu derdh uji ne ora 2 dhe linda lindje normale me femij te shendosh, inshalla edhe per ty bohet mir e dshur
Gentiana Btc (7 muaj më parë)
Oj fitore falemonderit se sod mka kfjell pak sheqer me krip. Edhe bebi bebush. Qe spom kujtohet moj emri yt haha. Po faleminderit shum.. Kalofshi same mire
Bebi Bebushi (7 muaj më parë)
Gentiana un 90 60 per gjdo dite e kam plus nder 105 pulsi sem bjen kur edhe ma posht mshkon beso sheqer kryp uj meniher reagon
Gentiana Btc (7 muaj më parë)
Faleminderit jo kysmet maka caktu terminin me shku. Diqka del se bash mu qudit kshtu qdo sen me hanger edhe prap tencjoni ult..
Elsa >>>> (7 muaj më parë)
Madje doktorresha i tha burrit mos guxoni me e len me ec vetem se mund te rrezohet. Tani eci me badigard haha
Elsa >>>> (7 muaj më parë)
Gentiana edhe une keshtu e kam qe prej fillimit e deri tani qe jam gati me lind. Asnje gje nuk me ben derman, te bej ca te bej nuk shkon me shume se 9 me 6. Une I pi 2 kafe te holla ne dite por me shume nuk guxoj se i kam rrahjet e zemres lart dhe kafeina i rrit. Beji analizat se une dola anemike ndoshta prej kesaj eshte.
N K (7 muaj më parë)
Gentiana mu kah fundi i shtatzanise mu ka shfaq tensioni i ult ne ate mase sa qysh isha me se miri bisha per toke si kerri kur mbet pa benzin midis rruges hahaha, u frigohsha me dal vetum ama ha krypshem, kafe, sherbet
Gentiana Btc (7 muaj më parë)
Oh bre nana bash qdo sen kam provu besoni qe jom, lodh se pa qare mu qu jo me bo buk jo punt e shpis, qiken me qu me marr, beso rruges tu tha po rxohna tash jo tash.. po. Zoti na ndihmoft kshtu pa shtadzan se kam ket problem. Faleminderit nana shum. Qeta me provu sheqer me krip. Sekam provu..
Bebi Bebushi (7 muaj më parë)
Gentiana keshill nga doktoresha jeme ni lug qaji kryp ni lug qaji sheqer e han meniher edhe ni got uj permas
Visa Visa (7 muaj më parë)
gentiana un prej se e di ca esht tensioni kaq e kam n muajt e fundit te shtatzanis me binte edhe te fiket e n lindjen e dyt nga frika m ra tensioni shum kam qen n rrezik po nuk kam gjet nji ilac a dicka qe me e rregullu vetem kur e shoh veten keq fus nje lug sheqer n goj shtrihem i mbaj kembet lart kaq sdi ca t them ma shum
Albana N (7 muaj më parë)
Ski faj va ll ah kur po bjen posht as me ec spo munet njeri. Sa dush ha apet bjen. In sha all ah dalin mir analizat
Gentiana Btc (7 muaj më parë)
Analizat kame shku mas 2 jave mi bo edhe kontroll. Ama pram bash jom kon exstren ligsht thash. Shkoj emergjenc
Albana N (7 muaj më parë)
Mu gentiana mi qiti mjeku hapa utrogestan200mg bash mem shtre pertoke hahaha qata kur po i pij mosvet.. analiza edhe mu mka qit mjeku kismet duhet me i bo qysh pom dalin.
Gentiana Btc (7 muaj më parë)
Kafja mpihet shum tash qe sun po pi se zdi mu nal tan kohen me pi som bohet bajat..
Gentiana Btc (7 muaj më parë)
Oj fitore krejt ikom provu. Ama bash spo kan efekt eh mjekja mtha me shku mi bo analizat. Ta shoh najsen del haha. Ama smka ndodh asnihere kshtu bre zdi
Albana N (7 muaj më parë)
Ani tash vakti shkollave se po duhet qiken e madhr nklas tpar e dyten parashkollore. Njoren me mar 3e gjys tjetren mas 1 ore. Ecja edhe ma shum e ul po thom kur trzzona rruges ni dit
**mah-babies* * (7 muaj më parë)
Edhe un gjithmon posht e kam pas.Mbasi kafja sem pihet hiq,e bajsha nje bokall ajron me pak kryp edhe kur mbijke ne mend e pijsha nga nji got.Mandej cdo dit kam konsumu badema me kryp qe jane,fruta te terun,fiq,kumbull,kajsi etj dmth qa mqellojke, ose cokollad te zez.Edhe kur me ndodhke kshtu me mu ligshtu trupi shum,e bajsha ne nje lug pak krip e pak sheqer e dyat bashk ashtu i konsumojsha mandej nje got uj edhe u stabilozosha ose tek e fundit pak sherbet e perzien edhe e pin.
Gentiana Btc (7 muaj më parë)
Val.Lah kah 3 kafe po i pi se nryshe. Veq ziii po shoh.
Albana N (7 muaj më parë)
Va ll ah un me pi ajran edhe ma shum ma ul.. e kafja e rrit tensionin po edhe ma shum se 3 kafe mdoket slejohen nshtatzani. Un kafet si pij hiq mkan mar nqaf veq djath ose diqka gjelbt.. po skalon 1 or 2 apet bjen :(
Gentiana Btc (7 muaj më parë)
Faleminderit nena po une kafe po pi edhe ajran edhe +i qes pak krip. Haha ama spo di moj edhe qka me bo beso.. krejt ushqimit po i rri gati krejt ama spo di pse kaq i ult..
Rita Gara (7 muaj më parë)
Un keshtu e kisha ne fillim, doktorresha me tha ajran edhe kafe munesh me pi, edhe m’kan ndihmu Kafe turke ne mengjes e mbasdite pijsha, edhe ajran nja 2 her ne dite nga nje gote
Gentiana Btc (7 muaj më parë)
Oh edi edhe nelt qka osht ne shtadzanin e par jom kon teper nervoz edhe tencjoni shum nalt. Eh shtadzanin e dyt ekom pas pak ult ama jo si tash qdo dit thuajse..
Albana N (7 muaj më parë)
Pershendetje. Un jam ne javen e 9 edhe un shum posht sikur ti e lodht po nina shum. Po apet el ham du li lah qe se kem nelt se ma keq ish kan

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?