Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Lindjet e fundit ne qkuk
Pershendetje nana
Deshta me ju pyet, a keni lind femijen ndokush koheve te fundit ne qkuk, se rastesisht ndegjova qe e kishin rregullu, dmth kushtet i kishin permiresu pak!
Ju qe i keni linde femijet ne qkuk, sa jeni te knaquna me te gjitha kushtet ne pergjithesi?
Flm nese pergjigjeni.
Perqafime per te gjitha
Rita Gara (7 muaj më parë)
Rita Gara (7 muaj më parë)
Bebi nuar, mendon sa te rritet pak bebi, ose beje pahiri hahahaha Si pa plan diqysh, ma leht te shkon hahah. Flm shume, qofshit mire dhe ju : )
Bebi Noar (7 muaj më parë)
Eh e dashur a thu kur vjen ajo dit qe un me menu per lindje tjeter, mdoket qe kurr ma, mvjen teishtim veq me menu. Po ti mos u tut zemer sjam kejt njerzit njesoj, lindja prej lindjes dallon zemer. Ishalla sa ma shpejt shlirohesh me te mira,
Rita Gara (7 muaj më parë)
All ah all ah, ku jena tu jetu ???? Qka paske perjetu ti : ( katastrofe Mos na provofte zoti Ti qetesohu, shyqyr qe je mire edhe ti edhe beba, e isha all ah rregullohen sado pak senet e ne lindjen tjeter na kallxon veq te mira
Bebi Noar (7 muaj më parë)
Pasha zotin ski rren niher mbertitshin qeli kamt un sun i qelsha se dhimt tmdhaja kisha, e ato idiotkat mshojshin e mi qelshin kamt me zor, ni pik uj sma kan dhan me pi shum her t fikt u kan tum ra sja kan ni, dej sa kom dal koridor kom bertit e ka nga vjerra edhe burri ju kom than. O veq pak uj birma se du me dek, qather vjerra e burri e kan pagu ni mjeke edhe mka kap ndor meniher
Rita Gara (7 muaj më parë)
Bebi noar, qashtu tu mendu, me gjet te njofshem ose me pagu, po qysh bre ne kam te kan mshu? Spo tkuptoj?
Bebi Noar (7 muaj më parë)
Kam lind para 4 muj, tu kisha lut kqyr gjaj naj kan t njofshem ose paguje naj mjeke se tmerrin aty e perjeton, un teper jam nda e pa kenaqur, dhe me mduket se as fmij nuk boj tjeter, deri ma edhe ne kam um kan mshu sa mujshin, ishalla kurr si un kerkush se perjeton.
Rita Gara (7 muaj më parë)
Flm te gjitha per pergjigjet Lutem patjeter qe te mos kem komplikime, e te kaloj gjithcka mire, se i kalojme edhe ato pak dite insha All.ah ne spital, harrohen te gjitha. My princess, sa mire qe e ka pas nanen me vete, Ne lindjen e pare para 5 viteve edhe un e kisha mamin aty gjate tere kohes, po n’kete lindje jam komplet e vetme, e ka te pamundur me qene me mu kur lindi, vetem mbeshtetem tek All.ahu qe ta kemi prane cdo here dhe ta kalojme me lehtesi
Umaraa 97 (7 muaj më parë)
hm çudi si të paska qëllu ty ashtu , sepse ska pas lidhje çarshafi se edhe aj kreveti përfundi u kan krejt zhyll, edhe plus i kemi thënë na ndrroni çarshafat mos na leni kto , nuk i ndrrojm kan thënë deri sa të delni ju padtaj i ndrrojm e si të rrim.në at papastërti sa mikrobe edhe për bebin po edhe nëse ti e ban qato duhet me ta ndrru se në atë gjendje ti smundesj me bo diçka , mu u kan tum ra tfikt mas lindjes se askush smka kallxu që.duhet me u qu me hec për.mos me.mrri nqat gjendje po elhamdulil-Lah kam.qenë me nënën kur më dërgoi nbanjo e kam ra nkraht e saj se sa për ata as që.ju kish interesu bile , pastaj menxi ma dhan.një infuzion e u kthjella pak , rita veq lutu te Zoti mos me pas komplikime në lindje se tjerat kaluse janë e dashur vjen të ndihmon dikush prej shpis.se për mua ka ardj nëna ime dhe ka qenë një ndihmë e madhe shtatzani.të mbarë e lindje të lehtë.
H M M V (7 muaj më parë)
Rita une para 5 muje kame linde..Lindje normale ne qkuk si pare lindjes ashtu edhe mas lindje ka qen gjithqka ok edhe kreveta te ri e paster ka qen po ka edhe femera qe se mbajne pastertin aty mos te lem fajin vetem tek personeli..Te uroj lindje te lehte
Nota B (7 muaj më parë)
Un kam qen e shtrine ne endokrin shtetrit kan qel te ri me mekanizem mbulesa te pasterta e dhoma te gelqerosne gjithqka perfekt e reparti ku kam qen pas lidjes ka qen tmerr i vertet ne shtreter me gjak jemi kon un e beba kom lind me operacion para 4muajve te uroj. Lindje te leht
Rita Gara (7 muaj më parë)
Po de poo, qato un po quditna kur po e lavdojne qkuk-ne, edhe pse shume po shpresoj qe ko me kalu mire si ne lindje ashtu edhe ne kujdes : (
ardiana i (7 muaj më parë)
a e dini a ka n qkuk ineksion kunder dhimbjev t lindjes
Umaraa 97 (7 muaj më parë)
unë kam lind në qkuk në prishtinë me lindje normale , hmm kushtet skan qenë dhe aq keq mirpo krevrtat katastrof , tnalta e krejt zhyll edhe çarshafin nuk ta ndrronin , menxi zhdrypshim na prej varrës posht prej krevetit që ish i nalt , as met kqyr qaq shum jo , kujt si interesojke qysh je, mu mnalën ni nat ma tepër për pagjaksi për palidhje edhe hiq skan ardh mem kqyr , po shnosh kryesor gjatë lindjes mir kam qenë edhe skam pas komplikime.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?