Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Nena me keshilloni
Ojj nenaaa beee qikaa mu ngulfat para gjys ore oo sdij qysh e kena kthy ne jet u ba kejt zi prej shurupit e pata shtrim se po e qet edhe nisi me kajt a sdij cka me shurup ngoj edhe ajo e ngulfati sdij qysh u kthy veq Allahi madh paska pas ymer ooo jam shuumm keq u myta tu kajt...cka me nana mos mem ndodh edhr nihere mos me mu ngulfat qika si me ja dhan shurupat se si do..a munet me myt beben kto sene qe i shkojn keq a keni ni naj rast se un per veti skam ni deri shti..ju lutna mkeshilloni diqkaa...
My Baby (7 muaj më parë)
My Baby (7 muaj më parë)
Offf teperr keqq ish me pa fmijen tan pafrym zoti kerkan mos e sprovoft..rash ankth ka me mu ba kjo e di po ckae ba
Reihan Kovachi (7 muaj më parë)
My baby pot shoh qe koke shum me stres e ma rikujtove veten kur bojsha qishtu edhe lemza pse e ngucke u bojsha merak paramendoe nqfar gjendje jom kon..pa stres pa merak nese Zoti e ka shkrujt me ndodh dicka ti edhe gji ose uj ti dhan bohet na jem veq qoban tfmijve e kena per detyr mu kujdes tjerat sene mos i maj gajle qikaq shum se besom psihen e prish pot kshilloj prej zemres se vet kom hjek qishtu kurxho si ndodh prej tngulfatmes perkundrazi hyn nyoutube kqyr qka duhesh me bo kur ki ksi situata mson diqka e munesh me ja pshtu jeten dikujt stres mos ban n asni menyr as panik ..t uroj shendet ty e bebit tand
My Baby (7 muaj më parë)
Faleminderitt shuumm nana gjith qashtu ja jap i pin krejt po qeket shurup se dojke edhe ske mir diqka edhe ja nisi me kajt edhe u ngulfat offf shumm minuta ka nejt pa frym shuuumm sdij si ka pshtu..a i mytin langjet fmijt a thu
Reihan Kovachi (7 muaj më parë)
My baby elhamdulilah qe ka kalu met leht ishalla nuk tndodh asniher ..edhe un e kam pas teper fiksim vazhdoj me pas e sa per sirupat un ult ja jap me shiring anesh ja qes ka pak jo krejt meniher po qika jem e ka ni tmir qe shka do qe i jep kur se kthen mbrapsht
Arieta D (7 muaj më parë)
Me ka ndodhe 2 here mw djalin e madh dhe kam qene tu u cmend. Njehere tu e la, rreshqiti ne uje dhe u panikav shume e u ngulfat, heren tjeter tu hanger dredhez i shkoj lengu i dredheses keq menzi e kfjella, kamt nalt, e kapsha per krahe e ngija lart, deri sa u kfjelle sdi qysh i kam kalu ato sekonda. Uroj mos te ndodhe ma se pernime ndjenje e keqe teper. Nese hic nuk e pin, qitja ne shishe me nja 50 ml uje provo a po e pin.
Vleraime (7 muaj më parë)
Kur ka ngulfatje vetem shtype ne mes vetullav si ma heret qe jau kan bo grat,se aty eshte damari i qafes dhe i kalon pa problem
Kenza Ime (7 muaj më parë)
Sirupi nuk jipet shtrire ne asnje menyre...heren tjeter ia jep me shiring dhe ia leshon anash brenda dhe ska mundesi me nxjerr jo direkt ne drjetim te fytit dhe nuk ngulfatet ne kete menyre..keti jane qene keshillat e pediatres ....
N K (7 muaj më parë)
Hiq mos u bo merak vetem bonja te huna mes vetllave me gisht te madh te nalte shtypja edhe qoje menjehere ule i kalon
My Baby (7 muaj më parë)
Tanna. Po shum i amel esht po un ja jipsha ka pak ka pak edhe hiq skum pas problem se ka fundi ishmi qe sa dit ja jap ashtu skemi pas problem ama qe ndodhi..off hala sum besohet qe ka pshtuu
Tanna . (7 muaj më parë)
My babay Elhamdulilah prej Zotit ohhh sa fiksim e kam pas kete ngulfatjen e shyqyr mu ka hjek ky ves amo me ka ndodh me nji bebe ashtu u nxi e kom mendu se po me vdes ne dore fmija i huj e teper jom frikesu gjithe. Njent djali spo mi pin, ashtu ia jap ka faqja ka pak me shiring po i kthen jasht. Nese e ke per temperature perdor supozitore deri sa te rritet edhe pak e mesohet me pi, edhe pse supozitret jane te demshem per zorre po shpresoj ste bjen ton kohen me perdore. Ani qka me bo femija rritet e nale nuk jemi perfekt, ke gabu, shyqyr qe ka shpetu. Sheqeri qe eshte ne shirup e ka ngulfat se shume i embel me siguri. Ne ato raste pak uje te vokt me mujt me ja jep qe me ja liru fytin po inshalla'ah ste ndodh me. Qofte me jete te gjate loqka
My Baby (7 muaj më parë)
Po zemer me shiring ja dhash se sdin tjeter se e vogel esht edhe ja jap ka pak ka pak e pres ta percjell po ke tu kajt edhe un ja shlova gabim bana a anash kum provu me ja dhan po krejt pe mxjerr as ni pik nuk i shkon posht...Nuk e di si ka pshtu hala sum besohet si mbet ngjall se u blloku komplet lrejt e zez u ba..faleminderit zemrat e mija se nkto or tvona kisha nevoj ti tregoj dikujt merdh shum mir kjo biseda me juve..faleminderit shuumm edhe nihere
(7 muaj më parë)
Shirupin mos ja jep shtrit e dashur,ashtu si ka thene edhe mah babies jepja me shiring edhe anash nga faqja . Zoti ta rujt .
**mah-babies* * (7 muaj më parë)
Qetsohu e dashur,jan gjana qe ndodhin.Shurupin fmive tmi ju jap me shiringa per shurupa qe jan i mbaj gjysem te shtrir e ne krah,jo me shpind ashtu.E ne krah eshte shum me e vogel mundesia me i shku keq ashtu.Po flas per kur kan qen me te vegjel se tani me te mdhenj ju jap ulur si duhet.
Nota B (7 muaj më parë)
Pershendetje shyqyr qe i ka kalu po un e di qe lengjet nuk munden me mbyt vetem mi shku keq

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?