Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Nena me ndihmoni ju lutem
I kam hek gjirin djalit o nena por gjoksi me esht fry e me eshte be guri kam provuar masazh me uj te nroht e me i shtryll..laker te ftofte me uthull..ama asnje ndryshim...mbarova nga dhimbjet ..boll halli qe djali me ka qajt gjith naten tani edhe gjoksi..si te zhbllokohem o nena
Boa Shq (7 muaj më parë)
Boa Shq (7 muaj më parë)
Nena flm shum per keshillat .. isha sot te mjeku me ka kaluar ne mastite me dha antibiotik dhe ndihem pak me mur.. sa te hek nyjet tha te perdor pompen e gjoksit..djali eshte me i qet
(7 muaj më parë)
Boa mere nje shishe qelqi t colas edhe mbushe me uj t nxeht dhe fute maje aty mbrenda vetem ne fillim shtrydhe pak dhe pastaj ashtu avulli e terhjek edhe qekjo.metod ka funksionu tek une .
Sumeja ^-^ (7 muaj më parë)
Boa tek dok zemer un skisha guxu me provu ne shtepi se te mledh shum , bike te japin ndonje gjilpere ose tablete . Un femijen e dyte kur e kom nda prej gjirit isha shtatzane e skom guxu me marr hapa e dok me tha gradualisht veq sa mi liru pak mi hjek me pomp e erdh tu mu ndal gradualisht
Boa Shq (7 muaj më parë)
Flm shum te gjithave
Erina 4 (7 muaj më parë)
nejse e dashur ti pak si shpejt ja paske hek se tash lexova komentin po kalon kjo periudh mun te qaj na dy a tre dit e kalon thuaj a don uje une kur qajke djali.per gjirin i thoja a don uje pastaj e pake qe ska me gji dhe pike pak uje me got e flejke kalon shendet e gjitha te mira djalit
Sil Vi (7 muaj më parë)
Boa kujdes se mund te te behet infiammazion nga ajo, e kam vujt vet dhe kam qen shum keq saqe me esht ca gjoksi edhe mka dal gjak o zot tmerr,sdua te te tremb por nga kjo qe po' tregon kam qen dhe un.
Erina 4 (7 muaj më parë)
merr fleta te arres vendos ne gjoksa shume te ndihmojne mu shum.me paten nndihmu edhe ketu ne portal i pata tregu ni.motres i paten ndihmu shume
Boa Shq (7 muaj më parë)
Nena un diten ja pata hek vec nji her ne dit po naten skisha asnje mundesi me ja reduktu se ky asht ken shum i lidhun..qe dje ne mengjes sja kam dhen me e knej nga ne thojn kur tja ndash sduhet me ja dhan ma se asht keq.. gjith naten kemi pas lufte me te qara e pa gjume sa e kam vujt kte nat kurr sdo ta harroj..se di sa normale eshte...ne dreke si dje si sot e kam ven ne gjum pa problem pa gjoks edhe mbrem ne dark skisha problem ta vija por kur i doli gjumi e kerkonte me ngulm e shum ka qare.. per gjoksin gjithcka po provoj por asnje rezultat..po nuk u bera me mir do shkoj ne urgjence ne dark se nuk arrij ta prek gjoksin fare plus me ka shku gungat deri nen sqetull e gati deri ne qaf..me vjen per te me ren te fiket e kam ethe shum
Arieta D (7 muaj më parë)
Shko tu ja reduktu gjirin. Nese deri tash i ke dham 4 here ne dite, nja nje jave jepi 3 here ne dite, javen tjeter dy here ne dite, javen e trete e kater vec nje here. Keshtu edhe reduktohet gjiri e ti ske problem. Kur fillon me i dhan dy here ne dite, fillo pi caj mente gjate dites, mos pi shume uje, reduktoje ujin.
Vleraime (7 muaj më parë)
Gjiri duhet te hiqet gradualisht jo ashtu perniher ne ket menyr shkon qumeshti tu u ndalu edhe ki probleme ma pak,gjithashtu per femijen eshte ma e lehte dhe ma pak traumatizuse
♥ Jona ♥ (7 muaj më parë)
E dashur mundohu gradualisht me largu nga gjiri pastaj edhe gjiri vjen me pak secilen here pakohet, e jo ashtu pernjehere sepse edhe per psiqiken e djalit nuk eshte mire.
Kenza Ime (7 muaj më parë)
Dush me uje sa me te nxehte dhe u bene masazh gjate dushit ne drejtim te akrepave te ores...dhe i shtrydh mandej vec deri sa te lirohen jo shume...une keshtu e kam kalu sepse teper kam pas gji se dy vajzat ne gji...lakren e kam futë ne friz dhe mandej i kam vendos ne gji edhe kam pi paracetamol..te kuptoj sepse eshte periudha me e veshtire na aspektin emocional dhe gjithashtu i zorshem nga dhimbjet por kalon
Boa Shq (7 muaj më parë)
Jeta flm e dashur
Jeta .aa (7 muaj më parë)
Boa me uje te ftoft edhe me akull vetem nese smun e duron dhimbjen hiq shtrydhi pak ne uje te nxet se tri kater dite hek se qumshti grumbollohet mue gjinekoligeja kshtu me ka than ne djalin e madh barna per me nal qumshtin smi ka preferu.
Boa Shq (7 muaj më parë)
Merita flm e dashur e kam degju kte e kam harru..eshte e vetmja gje qe nuk kam provu
Boa Shq (7 muaj më parë)
Ive j kam marr hapat po hic spo me ndihmojn
Merita ... (7 muaj më parë)
Qiti gjiz ilaq eshte.une kam hjek kur e hjeka qiken .gjitha ne shpi i kam provu sen nuk me ka ndihmu deri shkova te mjeku e me tha me i gjit gjiz o ilaq ish dy her qe ja kom qit ma ska pas nevoj as qumshti nuk te vjen mo.veq provo se pshton.
Ive Ive (7 muaj më parë)
Pse nuk merr hapa ne farmaci?

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?