Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Termini i fundit edhe tri dite
Nena ju qe jeni edhe tri dite para lindjes a keni ndonje simptommee , a jeni bo gati
Cdo te mire e lindje te lehte
Fina123 (7 muaj më parë)
Genta . (7 muaj më parë)
Terminin mundesh edhe me kalu ska lidhje, normal e llogarisin deri 40 javë terminin e fundit, po ti mundesh me shty mrapa edhe 2 javë deri javen e 42. E sa per qe nguten vajzat e djemt jo kto jan veq fjalë, edhe na mbetem me fjalë te plakave. Une 3 vajza i kam asnjera ska lind njejtë, e para me 36 javë, e dyta me 40+4 edhe e treta me 39 +3. Femiju aq me shumë qe rrin aq me mire piqet. Kur e ka shkru zoti del ska ku shkon. Ju uroj lindje te lehtë
Era E. (7 muaj më parë)
Fina une sot e kam terminin e fundit deri tani kisha me pak simptoma zakonisht ma shume funi i barkut mdhimke te hanen kesh nkontrolle mtha je hap gati 3cm e sante ten naten skam mujt mu rahatu kam pas shume dhimte si tciklit po besoj qe afer e kam tash spo di une qiken se kam lind deri 40+6 e kta te kqyrum te marten kam prap kontrolle veq in sha Al/lah lirohmi me tmira. Sa per gati gjysem gati hahaha sot mduhet me kompletu qanten se si dihet tash plus mduhet me lan edhe qiken knej nshpi si gati po hajr in sha Al/lah
N K (7 muaj më parë)
Hahaha a po a my princess ndoshta dikujt i ka bo vaki qashtu edhe ka fol per te gjithe
Umaraa 97 (7 muaj më parë)
N K sbesoj që ësht e vërtet qajo që qikat nguten e djemt vanohen , motra ime vajz e ka edhe ësht në javën e 42 e ende nuk po lind , edhe te un nuk u ka ngut qika po në javën e 40 kam lind , e dashur un para lindjes kam pas dhimbje si të ciklit 1 javë përpara pastaj më ësht shkëput tapa mukoide dhe me termin e kam.lind vajzën , lindje të.lehtë për ty inshaaAll-ah.
Bona Ina (7 muaj më parë)
e dashur un e kam pas terminin me 4 nentor hala skam lind kurqfar simtoma nuk kam e lajmrova mjekun tem tha shko shtriju ne spital po nuk shkova se mir jom qa me shku me nejt aty njeri i shnosh hahah po pres deri te hanen qe skom naj dhimje po shkoj po lajmron edhe po me dhimen 2 fmin ku mi lan kush e di sa me bjen me nejt ne spital zoti inshalla na shliron me te lehte
N K (7 muaj më parë)
E dashur une ate dite qe e kisha terminin shkova si zoje pa dhimbje ne nspital doktori po me pyte per qka je ardhe? I thash me lind hahaha ai qeshi tha hajde me te kontrollu po as gati nuk je. Tek pas 8 ditesh pas terminit kam lind, djemt vonohen per me dal e vajzat nguten edhe para terminit qeshtu thojne haha. Lindje te lehte e bebush te shendosh inshAll.ah

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?