Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Nje pyetje
Nena e kom djalin 2 muajsh. Dashta me ju pyet a osht normale me lyp me pi shpesh. Ky i pin 120ml maksimum qdo 2 ore. Najher edhe ma shpesh. E pata te mjeku javen e kalume me tha duhet me ja rrallu qdo 3 or me i jap amo ky shum qartet kur don me pi as me mashtruse as kerqysh spo nalet derisa ti jap me pi. A i bon dam najsen qe po i jap shembull qdo 1ore e gjyse ose 2. Vetem naten qohet rrall ka 3 ore e gjys flen dhe pastaj qohet. A i bon dem qumeshti a jo kaq shpesh. Kshtu as nuk vjell urinon shpesh edhe nevojen e ban qdo dite. Vetem jam ne merak mos pi ban dem pasi mjeku tha me ja rrallu.
Ede Ede (4 muaj më parë)
Ede Ede (4 muaj më parë)
Nina Aa po edhe un drejt me than kom tentu mja rrallu amo spo ban se spo qetsohet kerqysh her e kom provu ma shpesh me sasi tvogel e her ma teper amo qysh pja do qefi po lyp me pi. Peshen e ka njeher mire 6kg i ka ba. Skom qka boj nashta me koh e rrallon vet se naten u qohke qdo 2 or me pi e tash ban vaki veq njeher pin kah ora 00:00 e mo deri 3.30 ose 4 nsabah nuk qohet. E nashta edhe diten e rrallon vet tu u rrit. Ju pershendes flm shum
Nina Aa (4 muaj më parë)
Ede mjekt zakonisht thojn ashtu qe mos me pi beba shpesh e ka pak po djali jot mashalla per dy muj boll pp pika une e kom pas edhe ne gji edhe me formule 60 ml i ka pi e tash osht 4 muj i pin 120 ml cdo 2 ore po edhe mu mtha mjeku ma rralle mi dhon , po kom provu 150ml edhe ma rrall po spo muj me ja bo ashtu orarin.. kshtuqe vepro qysh te don beba vet me randsi mos mi dhan me zor..
Ede Ede (4 muaj më parë)
Flm shum nena per ndihmen se valla ne hall po bjer njeri sidomos kur je nan per spari her spo di as qka me ba po duhet me kerku keshilla shpesh. Ju pershendes
M N (4 muaj më parë)
Djali im cdo 1 ore ka pi sa ka qen kshtu i vogel.
Bebi Noar (4 muaj më parë)
E dashur lirisht jepi sen si bon, djali jem deh dy muj e gjys teper shum ka pi qdo gjys ore ka lyp e pata pyt mjekun ka than sa her don jepi kurr mos ja nal, tash i ka 4 muj ama spin shum e ka rrallu vet
Reihan Kovachi (4 muaj më parë)
Ede un e kom pas ket problem me vajzen teper shpesh lypke me pi edhe sot osht fmi qe han e pin shum pediatri mka pas than me ja dhon n3 or po skishte shanc gati cdo dy or ose 1 or e gjys lypke kajke shum ..un mendoj qe duhesh mi dhan saher tdon me pi mas mirti i din nevojat e veta bebi ..mir osht me pas shku me regull po kur tqellon fmija si i jemi ski qka bon
Arieta D (4 muaj më parë)
Ede, femijet me formule, e kane nje orar pak me strikt te pirjes, por nese don me i dhan ma shpesh pergjysmoja sasine vec sa me e ngope per 2 ore, mbas dy ore prape gjysme sasije.
N K (4 muaj më parë)
Valla hiq nuk po kuptoj pse me ja rrallu gjynah jepi sa here lyp, me mire me pi se mos me pi e nese e ke me gji dhe ke qumesht te mjaftushem jepi sa her qe kerkon une per vete nuk kqyri orar hiq kur e lyp i jepi, veq shnet i bohet loqkes vogel.

/komuniteti

/anketa

A keni udhëtuar në tremujorin e tretë?