Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

pesha e bebit 4 muaj
nëna vajza ime 4 muajshe i kish 6 kg e 300 gram , ka lind me pesh 2 e 900 pediatrja tha shum mir s ka mrri peshën e atyre bebev që lindin 3 kg e gjys mirpo më tha prej muajit 5 të filloj me ushqim . çfarë mendoni ju a ësht e përshtatshme prej muajit 5 a 6 tja filloj me ushqim??
Umaraa 97 (6 muaj më parë)
Umaraa 97 (6 muaj më parë)
dhe mua pediatrja mi tha ti dërgoj si me ja nis me ushqy , mir e ki gjeneta prej mujit 5 mir me msu me ushqime flm për këshill e dashur. shpresoj të han më shum djali yt
Gjeneta Luan (6 muaj më parë)
Une per veti ja kom fillu djalit ushqimin 5 muj e gjys po u rujsha ma shum gji i kom jep , e krejt mthojshin jepi ma shum po une nkry temin i kom jep qysh mka pa thon mjekja filloja ka ni lug jepja nfillim deri sa ti msohet lukthi , po opet kom vazhdu ma shum ngji , e tash djalin e kom 11 muj e krejt pak han sa per kto veq ngji ngihet po une po kom qef ma shum ushqime mi jep me largu pak e pi jepi mezort . Tash pi bi pishmon pse si kom jep ma shum ushqim me msu se tash kur du me ja hek gjinin po tutna smshtin djali kurgjo ngoj :/

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?