Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

pesha e bebit 4 muaj
nëna vajza ime 4 muajshe i kish 6 kg e 300 gram , ka lind me pesh 2 e 900 pediatrja tha shum mir s ka mrri peshën e atyre bebev që lindin 3 kg e gjys mirpo më tha prej muajit 5 të filloj me ushqim . çfarë mendoni ju a ësht e përshtatshme prej muajit 5 a 6 tja filloj me ushqim??
Umaraa 97 (6 muaj më parë)
Umaraa 97 (6 muaj më parë)
po a pra krejt nisoj e paskan qashtu , ani a don me ja fillu ti?
Sarasara A (6 muaj më parë)
Edhe une e kam ne gji edhe pediatra me ka than prej muajit te 5 me i jep me hanger edhe pse ka fitu pesh mir..
Umaraa 97 (6 muaj më parë)
po de sdin njeri as qa me bo tybe pot lojn m dyshime.
N. . (6 muaj më parë)
un sot e pata te pediatri i murr vakcinat e 4 mujorit. 7e 200 i kish ba 3 e 400 ka lind . do po thojn prej 6 mujve do prej 4 mujve une ja kam ble do baby first rice po ja dha 1 her nditje 3 lug te qajit ma shum jo .
My Baby (6 muaj më parë)
Met vertet nena edhe un ne kete pjes te ushqimit jam shum konfuze..Mjeket ne Maqedoni po na rekomandojn te fillohet me ushqim 4 muaj dikush 5 muaj dikush 6 muaj edhe un nuk di cka me ba..vajza i ka 4 muaj e gjys ka me prit ti ban 5 edhe ka me fillu
Umaraa 97 (6 muaj më parë)
po e kam njet veq me uj me ja përgadit mos mja përzi, lanika flm për kshill e dashur.
Lanika Lanika (6 muaj më parë)
my princess edhe un kur e pata vajzen kontroll kur i bani 4 muj mtha me fillu me ushqim tash i ka 4 muj e gjys po ende skam fillu me ushqy se pom doket ende e vogel kjo ka lind 2860 at dit qe i ka bo 4 muj peshen e ka pas 7550gr ama u qudita qe mtha me fillu me ushqim se ktu normal thojn qe pa i mbush 6 muj mos me fillu me ushqime por edhe mjekve spo ju dihet secili ndryshe prit spaku ti mbush 5 muj pastaj fillo ngapak nga 2-3 lug sa mja msu shijen
Adelina Adelina (6 muaj më parë)
te pyeta qe tpaska than me ja pregadit ushqimet me qumesht formul, ndoshta aj e din ma mir veq me sa e di une nuk esht mir me ja perzi qumeshtin masi e ushqen me gji, un djalit veq me uj ja kom pregadit ushqimet, prap vendos vet qka eshte me e mira per beben tane
Umaraa 97 (6 muaj më parë)
jo un me gji e kam
Adelina Adelina (6 muaj më parë)
a e ke bebin ne gji apo me formul
Umaraa 97 (6 muaj më parë)
flm për këshill adelina edhe un kam pas që prej mujit 6 ta ushqej po pediatret të habisin paksa knej mir ësht knej fillo prej mujit 5 me ushqim , ndoshta për me msu me ushqime , spju dihet as ktyne , dhe më tha ushqimet me qumësht ti pregadisësh me qumsht formule e jo me qumësht të lopës. flm për kshill
Adelina Adelina (6 muaj më parë)
Masi e ki mir me pesh pse mi dhan ushqim me ja rendu lukthin, edhe djali im ne fillim kur lindi i shtojke ka 1.5 kg ne muaj, e kam pas ne gji, e ushqimin sja kom fillu deri ne 6 muaj, edhe ata veq sa per me ja msu shijen e ushqimeve, shendet per bebin.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?