Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Me ndihmoni nena pasi sdi kur te tentoj kete muaj.
Muajin e kaluar cikli me erdhi pas 6-7 ditesh vonese. Po kete muaj ditet e ovulimit ti llogaris njesoj si cdo muaj? Ju nena pasi keni pasur nje crregullim te tille ditet e ovulimit i keni pasur te llogaritura njesoj si muajt e tjere? Apo edhe ditet e ovulimit crregullohen?
Theksoj qe cdo muaj i kam shume te perpikta ditet e ciklit, vetem heren e fundit pata nje vonese te gjate.
Nisa Hoti (4 muaj më parë)
Nisa Hoti (4 muaj më parë)
Anik. A shume faleminderit per shpjegimin e dashur. Ne fakt keto dite skam pasur asnje shenje ovulimi, asnje dhimbje, asgje. Kjo me habit pasi ne muajt e tjere ditet e ovulimit i kam shume te qarta, domethene i ndjej se kur ndodh ocvulimi
Anik. A (4 muaj më parë)
Nisa , nese ciklin e fundit e ke pas me 28 dhjetor , ciklin e rradhes prap prite me 27 -28 janar pasi qdo her e ke pas me rregull. Ovulimi thuhet se ndodh 14 dit para ciklit te ardhshem dmth ovulimin ke mujt me pas me 13 ose 14 janar , a ke pas keto dit dhimbje per me dit a je ne ovulim ? Ti prap tento edhe keto dite, nje dit po nje dit jo , nese te vijn menstruacionet kete muaj shiko ne qfar date i ke dhe nese nuk i ke qdo 30 dit por me gjat psh 35 apo 37 dit , ovulimin e llogarit 14 dit para ciklit te ardhshem . Dasht Zoti te kesh sukses !
Nisa Hoti (4 muaj më parë)
Zakonisht kam dhimbje ne anen e majte ose te djathte te barkut, kam sekrecione te shtuara, ndjej edhe fryrje barku pasi mjeket me kane thene qe veza me arrin madhesi goxha te madhe duke me informuar qe mund te mbes shtatzene edhe me binjake. Kete muaj asgje
Lela Mia (4 muaj më parë)
epo mos u shqeteso se mund te kesh e kete muaj ndonje vones. zakonisht si e kupton ovulimin?ca shenja ke?
Nisa Hoti (4 muaj më parë)
Ne date 28 dhjetor. Edhe pse duhej tme vinte ne date 22. Cdo cikel e kam 30 ditesh
Lela Mia (4 muaj më parë)
po ca date e kishe ciklin e fundit?
Nisa Hoti (4 muaj më parë)
My princess i do zoti me ndodh edhe mua si ti e dashur. Edhe pse kte muaj skam shenja ovulimi e me duket sikur skam shanse
Lela Mia (4 muaj më parë)
stresi eshte kryesori
Umaraa 97 (4 muaj më parë)
e dashur mua para se të ngelja shtatzënë muajin që pata lënë pas kisha vones cikli dhe menova që kam ngel ama nuk kisha ngel e muajin që erdhi pata ngel shtatzane e as që e prisja sepse dhe un kisha koh që tentoja 13 muaj nuk jan pak , hiqe stresin , të uroj shum fat.
Nisa Hoti (4 muaj më parë)
Lela mia 2 vjet e gjysme gati e dashur.
Lela Mia (4 muaj më parë)
sa kohe keni qe provoni?
Nisa Hoti (4 muaj më parë)
Gjithcka tek ne te dy eshte ne rregull, se di pse po vonon ne fakt. Do zoti ndodh sa me pare
Nisa Hoti (4 muaj më parë)
Xhu Xh zakonisht me keto qe kam lexuar ne kete portal thone qe pasi i ka ardhur cikli me heret nje muaj, muajin pasues kane mbetur shtatzene. I njejte eshte edhe rasti yt. Ndersa mua ne fakt me erdhi me vonese muajin qe kaloi. Sdi a ka ndodhur ndonjehere qe kane mbetur shtatzene pas nje muaji me vonese cikli
Xhu Xh (4 muaj më parë)
Nese ke bo vizita e jeni ne rregull te dy thjesht ska qene kismet prej te madhit zot.Ndonjehere dicka qe ne e deshirojme shume nuk eshte e hajrit per ne.Zoti e vonon dicka per ta kompesuar me dicka edhe me te mire.E di qe nuk eshte e lehte,se dhe un fillova te stresohem paksa.Por ne momentin qe i thash vetes mjaft dhe fillova mos ta mbaj mendjen aty,ndodhi.Te sygjeroj te relaksohesh,shijo jeten,marredhenien me burrin,shto lutjet tek zoti dhe inshalla do ia arrish qellimit.Ta uroj me zemer te te gezoje i madhi zot sa me shpejt...
Nisa Hoti (4 muaj më parë)
Kam 2 vjet e me shume qe tentoj. Do zoti me gezon me nje femije, se tani smund ta menaxhoj dot stresin apo merzitjen sa here qe me vijne ato
Xhu Xh (4 muaj më parë)
Faleminderit e dashur.Mua muajin qe kaloi me erdhi 5 dite para kohe.Mesa kam lexuar ketu ne bisedat e nenave cregullimet e ciklit tregonin se trupi po pregatitej per shtatzani.Dhe un ciklin e kam pas shum te rregullt,vetem muajin para se te ngelja shtatzan me ndryshoi.Inshalla na vjen me lajme te mira dhe ti.Sa kohe ke qe tenton?
Nisa Hoti (4 muaj më parë)
Xhu xh urime. Shtatzani te mbare. Me fakt edhe une e kam shkarkuar aplikacionin flo, por duke qene se kte muaj nuk pata dhimbje barku gjate ovulimit dyshova se meqe cikli me erdhi me vonese muajin qe kaloi mos ndoshta edhe ovulimi crregullohej.
Xhu Xh (4 muaj më parë)
Un kam shkarkuar aplikacionin flo dhe te tregon pak a shum ditet fertile.E ke me kollaj per ta llogaritur.Mgj per mendimin tim nuk duhet me e vra menjen kur eshte koha;gjithmone vjen atehere kur se pret.Un muajin qe kaloi se mendoja fare se do ngelja pasi nuk kisha dhimbje barku si heret e tjera gjate kohes se ovulimit dhe thashe se nuk ovulova fare.Por deshi zoti e ma plotesoi deshiren.Te uroj fat dhe inshalla sa me shpejt te ndodh dhe ty...
Lorena-rena (4 muaj më parë)
Pershendetje nena ju lutem me tregoni nese ju ka ndodhur juve sikur mua kom provu ket muaj te mbesi shtazan gjdo here para ardhjes se ciklit kom pas dhimbje disa dita para se mem ardh dhe kur jom qu sot mengjes kom shku banjo mka dal gjak nuk kom pas hiq dhimje dhe gjaku ishte me sasi te vogel dhimje kisha po shum e vogel joo sikur te ciklit dhe me heret mka dal ni cop e vogel me gjak po gjaku u nal skom thuaj hiq shum pak jom shum e shqetsume se ciklin e kom te rregullt a jon shenja shtatzanis apo cikli mu ka çrregullu ju lutem tregomni ndonje pergjigje nena ju pershendes

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?