Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Nje pyetje per ciklin
Nena qe pas lindjes se vajzes para dy vjetesh ciklin e kam pas gjithmone cdo 39 dit. Tani qe po dua te mbes shtatzan prap ka dy muaj qe nuk e kam pas me nga 39 dit por 30 dit ciklin. Se di pse me ndryshoj kshu. Si mendoni ju pse po ndodh kjo gje dhe a ndikon ne mos mbetjen shtatzan se kam ko qe po tentoj dhe spo mbes dot.
Suela ♥ (4 muaj më parë)
Edona Shala (4 muaj më parë)
Lidhur me ciklin a ,jo veq kom pas me perdor barna per rregullim te ciklit,po une nuk doja ti perdorsha,pasi qe prej se tentoj per shtatzani e kam pas ciklin e crregullt,dhe pata degjuar nga grate tjera qe barnat veq te shtojne peshe dhe nuk te rregullohen perseri,prandaj hoqa dore,dhe pastaj ndodhi mrekullia
Lela Mia (4 muaj më parë)
edona ke bere ndonje kure me ilace?
Anik. A (4 muaj më parë)
Suela shum me leht esht me mbet shtatzan me cikel te rregullt qdo 30 dit. Provo prej dites se 10 deri diten 21 te ciklit , nje dit po nje dit jo. Suksese e dashur !
Edona Shala (4 muaj më parë)
Lela Mia,edhe une kam ciklin e crregullt,here 3 muaj ,here 6,here qdo muaj,here dy here ne muaj,plus mitren mbrapsht e kam dhe tani jam shtatzene ,kshtu qe mos mbaj stres,se stresi nuk te lejon me mbet.uroj te mbeteni edhe ju shtatzene edhe ti Suela edhe ti Lela Mia
Bebi im (4 muaj më parë)
Po tani e paske ne rregull kshtu dubet te jete 28 -30 ditesh ! Ne fakt edhe mua me ka ndoll kur kam filluar te provoj per shtzani te me luaj un e kam 28 ditsh tani ndonjher me behet 26 ditesh. Uroj te mbetesh
Lela Mia (4 muaj më parë)
mundohu te kuptosh ciklin tend.nese e ke 30 dit ne diten e 16 te ndodh ovulimi
Lela Mia (4 muaj më parë)
Un ciklin e kam te crregullt. kam muaj qe tentoj dhe asgje.thuaj flm zotit e ke te rregullt pasi cikli normal duhet t jete 30 dit.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?