Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Folikuli sot !
Pershendetje nena
bera matjen e folikulit sot dhe e kisha madhesine 13 mm dita e 10 doktoresha me tha jo keq ,
Nga eksperiencat tuaja mund te ndodhi ovulimi ? Cilkin e kam 32 dite ,faleminderit
Ami Alec (6 ditë më parë)
Ami Alec (5 ditë më parë)
Ishalla u beft me e mira dhe per ju vajza,ju pershendes
Dorina Tina (5 ditë më parë)
Mu po mduket e madhe skam degju un kur e kam pas 18/20 kam mar ineksjon me shperthy folikuli per me ndodh shtatzania nuk besoj qe duhet aq e madhe me qen
Ami Alec (5 ditë më parë)
Ndersa mua me tha duhet me qene 26 mm qe te shperthej kaq shume duhet apo varet ?
Ermira E (6 ditë më parë)
Flm shume dorina jo sksm perdor stimulues ashtu me tha dr . dasht zoti per te gjitha qe po presem e ju qe i keni zoti jav rujt. Flm shume
Dorina Tina (6 ditë më parë)
A ke perdor stimulus se shpejt tu paska rrit po besoj qe me ivf ndryshon procedura , per ivf smuj me tu pergjigj se skam pervoj veq te deshiroj sukses ishalla te gzon Zoti sa me shpejt me shtatzani , besoj qe ndonje nen qe ka bere ivf te ndihmon po besoj qe edhe me ivf duhet me prit madhesin e duhur se tash ende e vogel
Ermira E (6 ditë më parë)
Dorina flm 13 mm se gabim e kam shkru cm me fal. Ne diten e tret te ciklit po mu me ivf me mi marr qelizat e me tha ne kete madhsi jane te mdhaja
Dorina Tina (6 ditë më parë)
Ermira me at madhesi jan shum te medha zakonisht rriten ashtu shum kur perdor stimulues shum po munden me qen ndoshta edhe cista , per me mbet shtatzan zakonisht duhet 20/22 mm po sigurt nuk dihet un kur i kam 17/18 me thot mjeku qe ato dit me pas mardhenie se asnjeher sdihet sigurt kur ndodh ovulimi , cilen dit te ciklit i ki pat aq te medha ??
Ermira E (6 ditë më parë)
Pershendetje mu me cikel i kisha folikulat 13cm dhe me tha dr jane sh te mdhaja duhet me kan me te vogla. A e dini sa eshte normale me cikel. Ami suksese
Dorina Tina (6 ditë më parë)
7-11 mm ne kohen e ovulimit mu ashtu mka thon mjeku , se ka dikush qe ka problem me nje hormon e nuk i trashet shtresa e mitres e per ata nuk ndodh shtatzania e ka tableta per me forcu mitren
Ami Alec (6 ditë më parë)
Ishalla e dashur faleminderit per fjalet e mira , Jo per trashesine e mitres nuk e pyeta sa duhet te jete ne vlera normale e din ?
Dorina Tina (6 ditë më parë)
PerShendetje po me duket mir se ende heret , a ki me shku me mat prap se zakonisht 1/2 mm ne dit rritet folikuli percjelle tash rregullisht dhe tento keto dit ishalla gzohesh sa me shpejt me shtatzani , po trashesin e mitres a e ki mat ? Pyte mjekun edhe per endometrium sa eshte se edhe ajo ka rendesi shum gjat ovulimit per me ndodh shtatzania , suksese

/komuniteti

/anketa

A keni udhëtuar në tremujorin e tretë?