Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Cikli pare pas abortit?
Pershendetje nena,
Deshat te pyes ato qe kane pas kete eksperienc, si duket cikli pare , keni pas dhimbje, gjakderdhje, apo sikur te gjitha heret,skeni verejt ndonje ndryshim?
Yllka Y (6 ditë më parë)
Nuki Nuki (6 ditë më parë)
Me vjen keq dhe per ty, ti paske kau me leht une kom pas gati lindje normale prej 11 ne mengjes deri ne 7 mbramje kur ka dal! Ishalla gzohemi the gjitha qe jemk duke prit per bebusha!
Yllka Y (6 ditë më parë)
Me vjen kec, te uroj suksese e shendet! Une spontan ne javen e 5, me cikel eshte dal! E cikli pare erdhi pas gjashte jave! Dmth krejt ndryshe ..
Nuki Nuki (6 ditë më parë)
Mu mka vdek beba n'mujin e 4 ju ka ndal zemra!
Yllka Y (6 ditë më parë)
Si ke abortu ti, spontanisht apo s'eshte zhvillu embrioni...?
Nuki Nuki (6 ditë më parë)
Edhe un gjithmone me dhimbje e kam ciklin, po do gra mkan thon qe mbas abortit kur vjen cikli i pare ki dhimbje shume dhe dalin si do copa gjaku e mka hi frika n'palce, ishalla na ndihmone All-ahu!
Yllka Y (6 ditë më parë)
Nuki, zakonisht ciklin e kam shume te mundimshem , me intenzitet dhe me dhimbje, e kete here gjithcka eshte ndryshe!
Nuki Nuki (6 ditë më parë)
Edhe une tash i kom bo 5 jave prej abortit dhe po pres per cikel boll po kom frik shkaku i dhimbjes dhe gjakderdhjes, ty a te ka ardh shume apo pak?
A K (6 ditë më parë)
Po asnje trup sosht njejt spo di qfar te them shiko tek pyetsori, shkruaje cikli pas abortit
Yllka Y (6 ditë më parë)
Ak, sepse mua me erdhi dhe ndodhi pas gjashte jave te abortit dhe nuk eshte intenziv si herave tjera, vec njolla te lehta dhe dhimbje te lehta!
A K (6 ditë më parë)
Pas nje muaji mka ardh cikli kom pas dhimt mat mdhaja se zakonisht

/komuniteti

/anketa

A keni udhëtuar në tremujorin e tretë?