Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Nana qka me keshilloni
Pershendetje te dashura nena, kam nje problem ka qe 2 jave kam shum infeksion a nuk e di posht kaniher me falni ne shprehje po sikur me bo urinen ne nbrek qaq qe um lagen, i nddroj qdo moment plus olloshka ditore ngjes po kurgjo hiq teper shum shum edhe er shum tkeqe, nana qka mendoni qe osht ?? Edhe me barna a sherohet ku me preferobi me shku se sen spo di jom bo marak se edhe dhimt po kom ne fund barkut. harrova me cek i kom dy fmi njeri 5 dhe tjetri 4 po deri tash ksi probleme skom pas as ne shtatzani as mas shtatzanis po qe dy jave katastrof jom
Yllka L (8 muaj më parë)
Nuki Nuki (7 muaj më parë)
Yllka L, per infeksion nuk di cka me te thon, por per olloshka ditore ta rekomandoj mos mi perdor se nuk jon te mira hiq, une kam qene ne spital 8 dite kam nejt dhe mjeku personalisht mka thon olloshkat ditore mi eleminu prej perdorimit, vetem harna!
Arieta D (7 muaj më parë)
Strishot edhe urinokulturen beje. Duhet silur infeksion urinar por gjithsesi bej te dyjat.
K I (8 muaj më parë)
Shperlaju me kamomil edhe sod bikarboni, po edhe pi qaj kaqes, uvin, hithi tpakten 2 litra ne dite pa sheqer mundesh me pi ma te ftoft nese don me tkallxu se infeksion I rand ka er te keqe e nuk mun me dit qfar probleme te sjell. Plus te mjeku te pershkrun diqka. Te dyjat perdori te njejten koh edhe qajrat edhe barnat.
mirushe tahiri (8 muaj më parë)
un pata infeksion para dy ditve nja dy her jom shperla me sod bukes dhe ni her me kamomil veq shum mir jom skom infeksion shum tmadh , e ti ma mir shko tek ni gjinekolog/e se qekjo e jotja spom doket infeksion normal qysh je tu e pershkru
Doa Gashi (8 muaj më parë)
Ama kto qe po ti them let jen perkohsisht se duhesh te nje gjinekolog me shku met kqyr posht me bo analiza se nuk muj me dit qfar infeksioni mundesh me pas. Cdo te mire!
Doa Gashi (8 muaj më parë)
. E vlon ni liter uje i qet dy filtera kamomile edhe len mu ftof edhe shperlahesh sa her shkojsh banjo. Me sod buke e njejta vlen e vlon ujin i qet nje lug ose dy lug gjelle sod buke e len mu ftof e mush nje shishe edhe shperlahesh!
Doa Gashi (8 muaj më parë)
Pershendetje. Te kisha keshillu sa her te hysh ne banjo per nevoje mu shperla me kamomile ose me sode bukes . Edhe ulloshkat ditore mu mjeku mka than kurre mos me vnu se nuk jon higjienike aspak.
Adelina Adelina (8 muaj më parë)
Shko te gjinekologu boni analizat edhe nbaz tyne tqet ilaqe me perdor edhe hjeket, se infeksionin sbon me lan pa e sheru se po bahet ma e madhe tani, ma mir mu nejt gati edhe e hjek ski ma problem, pse ne duru dhimt e marak pa nevoj

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?