Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Vajza 12 muajshe
Pershendetje dhe pak vajza ime ben 12 muajshe dhe akoma nuk ec as nuk llazit. as nuk kaper per divane jam shum e shqetsuar
Arjeta A (2 javë më parë)
Bebi Noar (2 javë më parë)
Rina po e dashur ka probleme shendetsore, jo krahasime zot mos e beje se te gjith femijet dua ti shoh si eshte me se miri, por ka femije te hershem dhe te vonshem, do zoti qe as nje femije mos te jet i vonshem,
Rina Anir (2 javë më parë)
Arjeta djali im që 9 muajsh është kapur nëpër divane e ngritej në këmb dhe bënte 2-3 hapa ama deri sa i bëri 14 muaj nuk është lëshuar tamam mirë. Hiq mos u bëj mërak se unë sot jam pishman që dëgjoja fjalët e të tjerëve. & Babi Noar pa keqkupime por smund të bësh krahasim të till në mes djalit tënd dhe të afërmes që e ka 10 vjeçar sepse një 10 vjeçar vetëm nëse ka probleme shëndetsore nuk mund të ec. Kërkoj falje nëse ke dashur ta shënosh 10 muajsh ama prap si prap çdo fëmij është individual në zhvillim.
Luii (2 javë më parë)
Arjeta mos u ban marak se ka me hec e sun ki me nal edhe fmija mi djali 14 muj ka hec qika 15 bile mos me ta marr menja kta qe hecin qat koh se veq u rrakatelshin mabajshin kuku kurr nuk kan me te hec se shum te shnosh kta si jan qu meniher mu majt per kreveti fill kan hec ka do fmi hecin ma heret do ma von veq ishalla jan mir se me hec hecin
Tanna . (2 javë më parë)
Arjeta une si qdo nane kur ta bon fmiun e dyte i shef gabimet qe i ka bo me te parin... gabimi im ishte se gjithe i lejsha djalit lodra ne dore dhe mshtet per kauqit e ai u frikesu me leviz shkaku qe i ka pas duart nxen. Ulu afer saj ne toke, ofroje te kauqi jepi pakes vullnet qe me fitu besim ajo kur te shef ty afer ndihet sigurt. Mandej mbaje per duarve e shetite shtyje qe te boj hapa te vogel. Shume e vertet qe as 1 femi nuk eshte i njejt, djali madh u rrezu mbrapa 2-3 here e menxi pat fitu besim me 16 muaj me ec po kurr nuk eshte rrexu, a femia i dyte ka fillu prej 10 muajsh me ndejt lirshem e 1 vjeq me ec po 100 here u rrexu.
Bebi Noar (2 javë më parë)
Qdo fmij eshte ndryshe nga te tjeret, kam nje te aferm ka djalin 10 vite por nuk i ece, kurse un kam djalin 8 muaj e 3 jave ka filluar ti qet hapat e par
Tina . (2 javë më parë)
Edhe Dishka Arejt thujve qatyve qe po folin ajt bio a skini puna tjera weq me kshyr a ec vajza jem ajo edhe ne virus ju interesojn sene tkota ste japin shpres po edhe qat ni grime taa kthejn nstress qfare kohe katastrof inshAll.ah po pshtojm
Ana Dena (2 javë më parë)
Mos e vrit mendjen, dhe djali im 13 muajsh ka fillu te eci kemba doras & 16 muajsh te eci. Por kur ka ec asnjeher nuk rrezojhej, ka ec me shume siguri, zbriste e ngjitej ne krevat vete. Mos u shqeteso
Sehare (2 javë më parë)
O hic mos e lodh veten nga pervoja ta them do te ec e do te flas e te gjitha do ti bej thjesht merre shtruar se kshtu kam vujt un per qiken time po tash o Zot sndalet vrap gjith diten e goja si ndalet me lloj lloj pytje
N K (2 javë më parë)
Mos u shqeteso hiq vajza e vellaut 17 muajshe ka fillu me ec. Qdo femije e ka zhvillimin e vet unik mos e krahaso me askend
Kona I (2 javë më parë)
Mos u bo mark se djali jem 14 muj e gjys ka fillu me ec se sdojke as mu kap per krevateve, veq un tu e ushtru me emrin e Zottit edhe I lshojsha video ne youtube qysh fillojn fmia me ec per me inspiru.
Blondi Blondi (2 javë më parë)
Arjeta a fol wajza se kom ndegju qe do fmi ose ecin ma heret ose folin amo mos u bon marak lej llafet e tjerwe me ni an se ec qe ki me kon pishman qe je ban marak
Tina . (2 javë më parë)
jo more mos ta nin se ec po kadal kadale mos bon panik o diqka normale pa dert rri bile
Ajnure Bajrami (2 javë më parë)
Arjeta vajza ime 14 muj ka fillu me u zvarrit pastaj 15 me u kap tash i ka 18 muj ka fillu po ben hapa vetem. Cdo femij ndryshe e ka zhvillimin.
Arjeta A (2 javë më parë)
Tuna rustemaj faleminderit oj moter por sun i degjoj llafet e hallkuve qe thon ‘’ aaaaaa akoma sllazit spo ec’’
Tina . (2 javë më parë)
Arjeta A ajt oj moter mos u bon marak se ec hala kukan e vogel do ecin mas 1vite e gjys dikujt zgjat deri n2 vjet po me ec ec mos u bon marak

/komuniteti

/anketa

Si e ndjeni trupin tuaj pas lindjes?